MODD/report
29-yil-sonra-bulunan-mario-hilesi

29 Yıl Sonra Bulunan Mario Hilesi

27 Haziran 2014 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Nintendo’nun 1985 yılında piyasaya sürdüğü ve 210 milyondan fazla satış rakamına sahip olan Super Mario Bros’ta 29 yıl sonra yeni bir hile ortaya çıkarıldı.

Sarmaşıklar, kale üstü koşmalar, bölüm atlamalar derken 29 yıllık bir oyun haline gelen Super Mario Bros, yeni ortaya çıkarılan açığıyla tekrar kullanıcıları kendine çekiyor. Oyunun açığı klasik kısaltmalardan farklı olarak tam bir hata aslında. İki kişilik versiyonda çalışan bu hile, oyununu oluştururken yapılan bir eksiklikten kaynaklanıyor. Sınırsız can kazandıran bu açığı aktif hale getirmek için ise oyunu 2 kişilik seçeneğinde açıp Mario’yu ikinci bölümün hemen başında öldürüyoruz. Daha sonra Luigi ile 5-2’ye gelip gökyüzüne yükselen sarmaşıklardan tırmanırken ölüyoruz ve sıra Mario’ya geldiğinde sürekli yükselen bir sarmaşık bizim işimize yarıyor. Sonrası ise videoda.

Geçtiğimiz günlerde Mario Maker olarak Nintendo’nun geliştirdiği yeni oyun, kendi Mario parkurumuzla bize her ne kadar farklı bir tat getiriyor olsa da, klasiğin yaşattığı bu yeni heyecanın yerini tutmuyor.

29-yil-sonra-bulunan-mario-hilesi

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı