MODD/report
paypal-turkiyeye-veda-ediyor

PayPal, Türkiye’ye Veda Ediyor

31 Mayıs 2016 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Bir süredir hakkında konuşulan ve Türkiye’den çekileceği dile getirilen internetten çevrimiçi ödeme sistemi PayPal yaptığı resmi açıklamayla Türkiye’deki faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

BDDK lisansı alamadıklarını ve Türkiye’den çekileceğini belirten PayPal şirketinin tam açıklaması ise şöyle;

“Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

paypal-turkiyeye-veda-ediyor

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı