MODD/report
3d-baski-ile-uretilen-en-ileri-teknoloji(1)

3D Baskı ile Üretilen En İleri Teknoloji

31 Ocak 2015 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

3D baskı ile üretilebilen teknolojilerin ya da ürünlerin ucu bucağı olmadığı görüşüne bütün hepimiz sahibiz. Fakat üretilen teknolojiler daha ne kadar ileriye gidebilir ya da daha ne kadar yaratıcı ve farklı ürünler ortaya çıkabilir dendiğinde belirli bir görüşe sahip olamıyoruz. Çünkü 3D Baskı ile kask üretildiğinde bunun ardından beyin dalgalarımızla kontrol edebildiğimiz bir kask üretileceğini tahmin etmemiştik.

Synapse Hareket Edebilen Yeni Teknolojilerin Önünü Açacak…

Synapse adı verilen kask doğrudan beyin dalgalarınızla kontrol edebildiğiniz esnek bir malzemeden basılmış. Cihaz kişinin EEG verileri kontrol ediyor ve barındırdığı Neuro Sky EEG çipi ve yine Neuro Sky teknolojisiyle geliştirilen Mindflex aparatı sayesinde takan kişinin çeşitli dalga değerlerinin (düşük/yüksek alfa, düşük/yüksek beta, düşük/yüksek gama, teta) verisi kaydedilip ölçülebiliyor.

Projenin temel amacı ise vücuda ikinci bir deri işlevi kazandırabilecek hareket edebilen teknolojiler için 3D baskıda çoklu malzeme kullanımının sınırlarını ölçebilmek. Proje, şu sıralar ayda yapılar basabilen robot geliştirmek üzere NASA tarafından fonlanan tasarımcı ve mimar Behnaz Farahi’ye ait.

3d-baski-ile-uretilen-en-ileri-teknoloji(5) 3d-baski-ile-uretilen-en-ileri-teknoloji(2) 3d-baski-ile-uretilen-en-ileri-teknoloji(7)3d-baski-ile-uretilen-en-ileri-teknoloji(1)

3d-baski-ile-uretilen-en-ileri-teknoloji(6)3d-baski-ile-uretilen-en-ileri-teknoloji(4)

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı