MODD/report
72.-altin-kure-odulleri-sahiplerini-buldu

72. Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu

12 Ocak 2015 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Amerika’nın en prestijli TV ve film ödüllerinden Altın Küre Ödülleri dün düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri olan ödüllerle ilgili #GoldenGlobe hashtag’i ile 2,6 Milyon tweet atıldı.  Altın Küre ödülleri ayrıca bu ay sonu açıklanacak olan Oscar adayları ve de gelecek ay sonu belli olacak kazananları için de bir ön liste oluşturmuş oldu.

Gecenin diğer dikkat çeken özelliği ise Amazon‘un ilk Altın Küre’sini aldığı ödül töreni olması idi. En iyi TV komedi/müzikali kategorisine Orange is the New Black ile aday olan Netflix; birçoğumuzun aşina olduğu Silicon Valley ve Girls dizileriyle aday olan HBO’ya video servisiyle rakip olan Amazon’un adayı Transparent dizisiydi. Tek geceliğini de olsa rakiplerini geride bırakarak ödülü kucaklayan Amazon, geceyi iki Altın Küre ile kapattı. Transparent’in başrol oyuncusu Jeffrey Tambor, transseksüel bir ebeveyni canlandırdığı rolüyle ‘TV komedisi veya müzikalinde en iyi erkek oyuncu’ ödülünü aldı.

En iyi drama film Boyhood, en iyi komedi müzikal film The Grand Budapest Hotel, en iyi animasyon filminin ise How to Train Your Dragon 2 seçildiği Amy Poehler ve Tina Fey’in güzel sunumuyla gerçekleşen 72. Altın Küre Ödülleri maalesef ülkemizde herhangi bir kanalda yayımlanmadı. Özet görüntülerini tv kanallarından, Youtube’dan ya da şovun tamamını internetten indirerek izleyebilirsiniz.

72.-altin-kure-odulleri-sahiplerini-buldu

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı