MODD/report
akilli-hoparlör-amazon-echo-everestin-yüksekliginide-biliyor (2)

Akıllı Hoparlör “Amazon Echo” Everestin Yüksekliğini Bile Biliyor

11 Kasım 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Amazon, Siri’ye benzeyen akıllı hoparlörü Amazon Echo ile e-ticaret ardından teknolojik ürünler kulvarında e-kitap okuyucusuyla yakaladığı başarıyı Amazon Echo ile devam ettirmek istiyor.

Amazon Echo aracılığıyla, anlık olarak bilgi, müzik, haberler, hava durumu gibi bilgileri dinleyebilmeniz mümkün oluyor. Tamamen eller serbest modda çalışan akıllı hoparlör, tüm odadaki sesleri dinleyerek komutlarınızı almak için hazır bulunuyor. Siri ile çok benzer bir çalışma sistemi olan Echo konuşmalarınıza cevap veren, müzik çalabilen ve evdeki herkese hitap edebilen bir teknoloji.

Kolay kurulum, hızlı kablosuz bağlantı ve Bluetooth desteği ile evlerdeki yerini almayı hedefleyecek olan Amazon Echo’nun, Fire OS, Android ve iOS işletim sistemlerinde uygulamaları da bulunuyor. Böylece Amazon Echo’daki alarmları, müzikleri ve daha pek çok şeyi akıllı telefon üzerinden de yönetebilmek mümkün oluyor.

Amazon Prime üyeleri için kısa bir süreliğine 99$’lık fiyattan satılacak Amazon Echo’nun şu andaki ön sipariş talebi 199$‘lık bir bedel karşılığında alınıyor. Amazon Echo’nun tanıtım videosu da oldukça keyifli ve cihazın bütün özelliklerini yansıtıyor.

akilli-hoparlör-amazon-echo-everestin-yüksekliginide-biliyor

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı