MODD/report
akilli-saatlere-hak-ettigini-veren-tasarim-aria

Akıllı Saatlere Hak Ettiğini Veren Tasarım “Aria”

3 Haziran 2015 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Özellikle geçtiğimiz yıl sonlarında markaların birbiriyle kıyasıya mücadele içine girdiği ancak beklenen ilgiyi göremeyen akıllı saat teknolojisini Deus Ex Techonolgy şirketi, Aria isimli bir cihazla yeniden canlandırmayı amaçlıyor.

Aşina olduğumuz akıllı saatlerden farklı olarak Aria, hands-free imkanını bizlere sunuyor. Parmak hareketlerini algılayan cihaz farklı parmak vurmaya göre işlemlerini gerçekleştiriyor. Yani klasik bir akıllı saat gibi değil, deri hareketlerini, parmak titreşimini algılayan bir teknolojiyi içinde barındırıyor.

Diğer akıllı saatlerde olduğu gibi Aria da bluetooth teknolojisiyle diğer cihazlara entegre olabiliyor. Üstelik Aria; iOS ve Android cihazlara uygun olacak şekilde geliştiriliyor. Şimdilik bir prototip olmasına rağmen Aria oldukça ilgi gören bir teknoloji. Alfredo, Alessandro, Matteo isimli üç girişimcinin geliştirdiği bu proje 1 Haziran’dan itibaren Kickstarter’da destek bekleyecek. Kim bilir belki de Aria, akıllı saat teknolojisini yeniden canlandıracak.

akilli-saatlere-hak-ettigini-veren-tasarim-aria

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı