MODD/report

Amazon Teslimatlarını Artık İnsansız Robot ile Yapacak

2 Aralık 2013 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Dünyaca ünlü alışveriş sitesi Amazon, ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı olan bir şirket. İşte bu dev şirket büyük bir yeniliğe daha imza atıyor. CBS televizyonunun “60 Minutes” isimli programına konuk olan Amazon’un Ceo’su Jeff Bezos çarpıcı projelerinden bahsetti.

Gelişen insansız robot teknolojisiyle birlikte, artık Amazon siparişlerinin de bu şekilde teslim edilebileceğini vurgulayan Bezos, “Prime Air” adını verdikleri Projeyle, ağırlığı 2,3 kg’ı geçmeyen teslimatlarda Octocopters adını verdikleri insansız hava robotunu kullanmayı düşündüklerini dile getirdi. Gene Bezos’un söylediğine göre bu ağırlık sınırı, Amazon’un teslimat oranlarının % 85’ini oluşturuyor. Bu uygulamayı yaygın hale getirmek için 4-5 yıla daha gereksinim duyduklarını dile getiren Bezos, bununla birlikte siparişlerin Amerika içinde yarım saat içinde teslim edilmesi imkanının doğduğunu söyledi.

Tabi ki bazı sıkıntılar da yok değil, öncelikli olarak Amerikan Havacılık Dairesi şu an için, insansız hava araçlarının şahsi ve sivil kullanımına izin vermiyor. Bir diğer sıkıntı ise dağıtım yapılacak olan mesafeler. Ancak şirkete göre 2015’te Amerika’da, 2016’da ise Avrupa’da bu araçlar kullanılmaya başlanabilir.

amazon-teslimatlarini-artik-insansiz-robotlarla-yapacak-icerik (1) amazon-teslimatlarini-artik-insansiz-robotlarla-yapacak-icerik (2) amazon-teslimatlarini-artik-insansiz-robotlarla-yapacak-icerik (3)

İlişkili Haberler

2 Responses to Amazon Teslimatlarını Artık İnsansız Robot ile Yapacak

  1. […] yenilikçi ve girişimci ruhuyla da sektörde kendinden söz ettiren bir marka. Geçtiğimiz yıl dronelar ile teslimat yapacağını duyuran, daha sonra Amazon TV’yi açan, Amazon Dash’i sunan markanın kendi […]

  2. […] geçiren Çin şirketi Alibaba şirketi oldu. Daha hızlı ve ucuz yollu bu teslimat için herkes Amazon’dan atak beklerken Alibaba ilk teslimatlarını gerçekleştireceğini […]

« »

Yukarı