MODD/report
apple-beats-icin-3,2-milyar-dolari-gozden-cikardi

Apple, Beats İçin 3,2 Milyar Doları Gözden Çıkardı

9 Mayıs 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Neredeyse her hafta bir satın alma veya patent başvurusu ile gündeme gelen Apple, bu haftayı da boş geçmedi ve dünyaca ünlü ses sitemleri üreticisi Beats’i satın almak için girişimlerde bulundu.

Tüm kullanıcıları da heyecanlandıran bu girişimin önümüzdeki iki hafta içinde sonlanması bekleniyor. Eğer bu satın alam gerçekleşirse iPhone 6 ve yeni Apple ürünlerinde bu teknolojinin ve Beats Audio sisteminin bulunacağı ihtimali de kullanıcıları heyecanlandırıyor. HTC ile yolların ayrılmasından sonra Beats’in ne yapacağı merakla beklenen bir durumdu. Beats’in ses sistemleri dışında, Beats Music servisine de sahip olması, Apple’ın dikkatini çekmişe benziyor. Zira iTunes, Apple’ın beklentilerini tam olarak karşılayamıyor ve Apple bu hamleyle müzik satın alma alanında da üst sıralarda olmayı garantilemek istiyor.

Söylenenlere göre 2008 yılında kurulan ve dünya devleri arasına giren Beats için, Apple, 3.2 milyar doları gözden çıkarmış. Bu satın alma gerçekleşecek mi kısa bir zaman sonra göreceğiz, ancak gerçekleşirse Apple’ın ciddi bir avantaj elde edeceğine hiç şüphe yok.

 apple-beats-icin-3,2-milyar-dolari-gozden-cikardi (1)

İlişkili Haberler

One Response to Apple, Beats İçin 3,2 Milyar Doları Gözden Çıkardı

  1. […] ayının ilk haftasında gündeme düşen büyük satın alma düşüncesini haberimizde bildirmiştik, işte bu satın alma gerçekleşti ve Apple, dünyaca ünlü ses sitemleri üreticisi […]

« »

Yukarı