MODD/report
Apple, Türkiye'deki İlk Mağazasını Zorlu Center'da Açıyor

Apple, Türkiye’deki İlk Mağazasını Zorlu Center’da Açıyor

3 Nisan 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Geçtiğimiz Ocak ayında Samsung’un İstanbulAVM’de ilk konsept mağazasını açması belli ki Apple’ı tetikledi. Apple, Türkiye’deki ilk mağazasını 5 Nisan Cumartesi günü Zorlu Center’da açıyor.

Bugün basın mensuplarına özel olarak açılan mağaza, Apple Dünya Mağazalar Başkan Yardımcısı Steve Cano önderliğinde tanıtıldı. Açılış içinse Cano, “teknolojiye tutkun, sıcak insanların olduğu bir şehre gelmekten memnuniyet duyuyoruz” sözlerini sarf etti.

Yurt dışından gelen 20 çalışanın önderlik edeceği mağazada 100’den fazla da çalışan olacak. Yani Türkiye, perakende satışta önemli bir durak olarak Apple için özel bir yere sahip olacak. Zorlu Center içindeki mağaza iki katlı. Alt katta aksesuarlar ve Genius Bar isimli teknik servis bulunurken, giriş katında ise Apple ürünleri sergilenecek.

15 ülkede 424 mağazaya sahip olan Apple, günde 1 milyon ziyaretçiye ulaşıyor. Türkiye’deki bu adımla Apple yeni bir pazara da giriş yapmış oluyor.

Apple, Türkiye'deki İlk Mağazasını Zorlu Center'da Açıyor Apple, Türkiye'deki İlk Mağazasını Zorlu Center'da Açıyor Apple, Türkiye'deki İlk Mağazasını Zorlu Center'da Açıyor

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı