MODD/report
arac-ici-kokusuna-bambu-komuru-purggo-ile-son-verin

Araç İçi Kokusuna Bambu Kömürü Purggo ile Son Verin

1 Eylül 2014 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Araç içerisindeki kötü kokulara önlem olması için onlarca ürün ve yöntem olmasına karşın belki de en tuhaf ve işe yarayanı (göründüğü kadarıyla tabi ki) bir Kickstar projesi olarak karşımıza çıkıyor.

Kötü kokuları maskelemek için yapılan bu ürünün adı “Purggo”. Keskin kokuları absorbe etmek için bambu kömürü kullanan Purggo, standart kokular gibi kısa ömürlü de değil, 1 yıldan fazla süre kullanılabiliyor. Üstelik işin ilginç yanı daha sonra gübre olarak da oldukça işe yarıyor.

Köpek kokusu, ter kokusu, çocuklu ailelerin en çok yaşadığı istifra kokusu aklınıza gelebilecek her kokuda işe yarayan Purggo,  bir kumaş içerisinde bulunuyor ve araç içerisindeki hava kumaştan geçerek bambu kömüründen filtre ediliyor. Üstelik bunu sizi herhangi bir kokuyu koklamak zorunda bırakmadan sadece kokuyu filtre ederek yapıyor.

Proje sahibi Mark Zhang ve Ben Schwarz’ın ortak fikri olan Purggo,  astım hastası bir arkadaşlarının araç kokusundan etkilenmesiyle doğan bu fikir aslında Japonya ve Asya’da yüzyıllardır kullanılan bir yöntemmiş. Proje istediği desteği çoktan bulmuş. Siz de ürünü ve fikri incelemek için Purggo linkini tıklayabilirsiniz.

http://youtu.be/Z9r2C1D1FRU

arac-ici-kokusuna-bambu-komuru-purggo-ile-son-verin (1) arac-ici-kokusuna-bambu-komuru-purggo-ile-son-verin (2) arac-ici-kokusuna-bambu-komuru-purggo-ile-son-verin (3) arac-ici-kokusuna-bambu-komuru-purggo-ile-son-verin (4) arac-ici-kokusuna-bambu-komuru-purggo-ile-son-verin

 

 

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı