MODD/report
Artık Göz Muayenesini iPhone’unuz Yapacak

Artık Göz Muayenesini iPhone’unuz Yapacak

26 Mart 2014 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

iPhone için her geçen gün yeni bir uygulama ve aparat eklenirken, belki de en ilginci bu hafta içinde geldi. Stanford Üniversitesi’nde doktor olan Dr. Robert Chang ve Dr. David Myung, iPhone için özel olarak tasarlanan ve göz muayenesi yapabilen EyeGo’yu geliştirdiklerini duyurdu.

Doktorları bu buluşa iten sebep ise son derece duyarlı bir düşünce. İkili, göz için gerekli olan tarama cihazlarının son derece pahalı ve büyük ebatlarda oluşu, üçüncü dünya ülkelerinde bulunmaması ve bu ülkelere taramalara giden doktorların b konuda çaresiz olması nedeniyle bu girişime başlamış.

Cihazın çalışma şekli ise son derece basit. (tabi kullanacaklar için, yapanlar kim bilir neler çekti) Kamera ve mercekler sayesinde büyük muayene cihazları gibi kaliteli bir görüntü alabilecek cihazın bunun dışında gereksinim duyduğu tek şey verilerini yorumlayacak bir doktor bulmak.

Henüz prototip olan cihaz yakın zamanda seri üretime geçecek ve ortalama satış fiyatı 90 dolar civarında olacak. Üstelik sadece iPhone değil tüm akıllı telefonlar için uyumlu olacak.

Artık Göz Muayenesini iPhone’unuz Yapacak

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı