MODD/report
artik-rubik-kup-dusunsun

Artık Rübik Küp Düşünsün

21 Şubat 2014 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Birçoğumuzun en büyük hayal kırıklıklarından birisidir Rübik Küp. Zeka Küpü ve Sabır Küpü olarak da bilinen bu can sıkıcı aletle çok kez şansımızı deneyip başaramamış ve en sonunda parçalarını sökerek birleştirmişizdir.(kabul benim için de öyle)

Kimisi için bir işkence olan bu nesne Rübik Küp şampiyonu Feliks Zemdegs için sadece bir nefes alıp verme süresince çözülebilmektedir. (5.88 saniye) Ancak ne yazık ki herkes Zemdegs kadar başarılı olamıyor bu konuda ve başka şekilde bu sorunun üstesinden geliyor. Rübik Küp çözen bir robot. Herkesin farklı zeka ve başarı yönü olduğunu bir kez daha gösteren bu robot, Rübik Küp’ü tam 3 saniyede çözüyor. Üstelik ne şekilde karıştırmış olursanız olun.

CubeStormer” isimli robotu daha ilginç kılan şey ise mekanik aksamı dışında tamamen Lego’dan yapılmış olması. Kophenang’daki Lego 2014 fuarında görücüye çıkan bu akıllı tasarım, akıllı telefona indirilen bir uygulamayla cihaza bağlanıyor ve küpü çözüyor. İşte Feliks Zemdegs’i bile kıskandıran CubeStormer.

Artık Rübik Küp Düşünsün

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı