MODD/report
Bilgelik Baykuşu, Cleveland Kütüphanesine Yuva Yaptı

Bilgelik Baykuşu, Cleveland Kütüphanesine Yuva Yaptı

24 Şubat 2014 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

New York sanatçılarından Mark Reigelman, Cleveland Halk kütüphanesi önünde farklı bir tasarım oluşturdu. “The Reading Nest” isimli devasa bir kuş yuvası tasarlayan Reigelman’ın, bunu halk kütüphanesi önünde yapması ise farklı bir amaca dayanıyor.

Bilim, gelişim, okumayı; birçok mitolojide bilgelik simgesi olan “baykuş”la bağdaştıran sanatçı, ayrıca kuşların bir yuvayı yavaş yavaş örmelerini de bilgeliğin yavaşça artmasıyla bağdaştırıyor.

Bu yuva benzeri yapı 35 metre genişliğinde ve 12 metre yüksekliğinde. Temel ahşap yapı 200 metrelik çelik kabloyla desteklenmiş. Üzerine de 10.000 adet tahta 40.000 çiviyle yerleştirilmiş. Dış cephe boyasıyla kaplanan tahtalarla da proje 10 günde tamamlanmış.

Bilgelik Baykuşu Cleveland Kütüphanesine Yuva Yaptı Bilgelik Baykuşu Cleveland Kütüphanesine Yuva YaptıBilgelik Baykuşu Cleveland Kütüphanesine Yuva Yaptı Bilgelik Baykuşu Cleveland Kütüphanesine Yuva Yaptı Bilgelik Baykuşu Cleveland Kütüphanesine Yuva Yaptı Bilgelik Baykuşu Cleveland Kütüphanesine Yuva Yaptı Bilgelik Baykuşu Cleveland Kütüphanesine Yuva Yaptı

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı