MODD/report
bir-evim-olsun-diyenler-homeu-inceleyip-tekrar-dusunun

Bir Evim Olsun Diyenler “hOMe”u İnceleyip Tekrar Düşünün

30 Nisan 2014 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Birçoğumuzun en büyük hayalleri arasında bir karavana sahip olup dünyayı dolaşmak vardır. Ama bu ne ekonomik olarak ne de sahip olduğumuz değerler olarak mümkün olamıyor. Ancak bu sevdasından vazgeçmek istemeyen Andrew ve Gabriella Morrison çifti yıllarca uğraştıkları ipotek ve ev derdine bu bakış açısıyla bir çözüm bulmuşlar.

Aldıkları cesur bir kararla hayatlarının işleyişini değiştiren çift, yaşam standartlarını küçülterek “hOMe” adını verdikleri bir projeye giriştiler. 8,5 metreye – 13,5 metre ebatlarında olan bu mini karavan, gerçekten de bir evin sahip olması gereken her şeye sahip(Mutfakta fayans bile var). Son derece modern ve son teknoloji ürünlerle donatılan ev aynı zamanda çevreci de. Ergonominin tasarımla buluştuğu ve her cm’nin işlevsel olarak kullanıldığı hOMe, alet takımı ve kullanılan malzemeyle birlikte 33.000 dolara mal olmuş.

14 yaşındaki kızları Terra ile yaşayan Morrison çifti, hiçbir eksikleri olmadan son derece modern bir tasarımda yaşadıklarını söylüyorlar. Profesyoneller tarafından destek alınan ve en doğru mühendisliğin kullanıldığı hOMe, ilgilenenler ve merak edenler için tüm bilgilerini de pazarlıyor. Tiny House Build isimli internet sitesinde farklı paketlerin olduğu ürünler alternatif yaşamı arayanlar ve karavanla seyahat etmeyi sevenleri bekliyor.

 

İlişkili Haberler

One Response to Bir Evim Olsun Diyenler “hOMe”u İnceleyip Tekrar Düşünün

  1. […] çevreci de. Ergonominin tasarımla buluştuğu ve her santimin işlevsel olarak kullanıldığı hOMe, alet takımı ve kullanılan malzemeyle birlikte 33.000 dolara mal […]

« »

Yukarı