MODD/report
Bir Google Klasiği "Amsterdam Ofisi"

Bir Google Klasiği “Amsterdam Ofisi”

20 Mart 2014 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Hollandalı mimar firması D/Dock, Google’ın Amsterdam’da açılacak yeni ofisini tasarlama şansını yakalamış ve görülmeye değer bir sonuç ortaya çıkarmış. Bilindiği gibi Google ofislerinde eğlence ve yaratıcılığı canlandırmak için her türlü ortam sağlanmaktadır. Amsterdam ofisi için de geçerli olan bu kural, birçok kişide imrenmeye ve kıskanmaya neden olacak özelliklere sahip.

3.000 metrekare alan için tema, Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından tasarlanmış. Fikirlerini geliştirdikleri ve “Garaj Projesi” olarak anılan temayı benimseyen ikili, iç dekorasyonda bu fikri kullanmış.

Grafiti tasarımlar, garaj şekilli odalar, karton kutu şeklinde duvarlar gibi özelliklerin bulunduğu ofiste ayrıca çevre dostu malzemeler kullanışmış. Çalışma anında maksimum ışıktan faydalanmak için de geniş pencerelerin kullanılması da çalışanları ayrıca mutlu eden detaylar arasında

Herkesin imrendiği bu ofis için öncelikle Google yaratıcıları Larry Page ve Sergey Brin’ı daha sonra da bu fikri gerçeğe dönüştüren D/Dock ekibini tebrik etmek gerekir.

Bir Google Klasiği "Amsterdam Ofisi" Bir Google Klasiği "Amsterdam Ofisi" Bir Google Klasiği "Amsterdam Ofisi" Bir Google Klasiği "Amsterdam Ofisi" Bir Google Klasiği "Amsterdam Ofisi" Bir Google Klasiği "Amsterdam Ofisi" Bir Google Klasiği "Amsterdam Ofisi"

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı