MODD/report
BlackBerry Yenilikçi Tasarımıyla Sahalara Geri Dönüyor(1)

BlackBerry Yenilikçi Tasarımıyla Sahalara Geri Dönüyor

26 Eylül 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

BlackBerry’nin uzun zamandır konuşulan yeni akıllı telefonu yıl sonuna kadar satışa sunulacak. Alışılmışın dışında uzun akıllı telefonlardan farklı olarak biraz daha kısa fakat geniş bir tasarıma sahip olan BlackBerry Passport bundan sonraki tasarımlarda rekabeti daha farklı bir boyuta taşıyacak gibi görünüyor.  Passport, tasarımı ve donanımıyla şimdiden BlackBerry’nin muhteşem dönüşünü simgeleyeceğinin sinyallerini veriyor.

BlackBerry Passport, otomatik odaklama ve optik görüntü sabitleme özelliğine sahip LED flaşla desteklenmiş 13 Megapiksel çözünürlüğünde bir kameraya sahip. Cihazın ön tarafında ise 2 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera kullanılmış.

Kare bir ekrana sahip olan BlackBerry Passport’ta,  üç satırlı bir klavye bulunuyor. 4,5 inç büyüklüğündeki kare ekran 1440 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip. IPS LCD ekran kullanıcıya 453 ppi değeri sunuyor. 32 GB dahili hafızaya sahip olan Passport, Micro SD kart desteği ile 64 GB‘a kadar ek hafıza alanına ulaşabiliyor.  Gücünü 2,26 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemciden alan akıllı telefonda 3 GB RAM kullanılmış. Cihazın en dikkat çeken yanı ise büyük bataryası 3540 mAh büyüklüğündeki batarya kullanıcısını oldukça rahat ettirecek gibi gözüküyor.

Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olan BlackBerry Passport’un fiyatı ise ABD için 599 dolar olarak belirlendi.  Ayrıca Passport BlackBerry OS 10.3 işletim sistemi ile gelecek ve bu güncellemenin bütün BlackBerry 10 cihazlarına geleceği açıklandı. Ayrıca cihaz ABD ile birlikte ilk etapta Fransa, Almanya, İngiltere ve Kanada’da satışa sunulacak. Kanadalı şirket ayrıca Passport’un yıl sonuna kadar 30 ülkede satışa sunulacağı bilgisini de verdi.

BlackBerry Yenilikçi Tasarımıyla Sahalara Geri Dönüyor(6) BlackBerry Yenilikçi Tasarımıyla Sahalara Geri Dönüyor(5) BlackBerry Yenilikçi Tasarımıyla Sahalara Geri Dönüyor(4) BlackBerry Yenilikçi Tasarımıyla Sahalara Geri Dönüyor(3) BlackBerry Yenilikçi Tasarımıyla Sahalara Geri Dönüyor(2)

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı