MODD/report
bmw-araclarini-30-dakikada-sarj-ediyor

BMW Araçlarını 30 Dakikada Şarj Edecek

5 Ağustos 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Şarj kelimesi akıllı telefonlarla son yıllarda hayatımıza bir hayli girdi. Akıllı telefonların şarj sıkıntısını aşmak için dev markalar milyonlarca dolar araştırma fonları harcarken, şarj konusu bir başka alanda da hızla ilerliyor ve kendini gösteriyor “Elektrikli Araçlar”.

Çevreci olmasının yanında gelişen teknolojiyle kullanışlı hale de gelen Elektrikli Arabalar, hala daha şarj tesisleri ve araçlara bağlı olarak şarjın kullanım süresi gibi çözülmesi gereken birkaç sorun yüzünden gerektiği ilgiyi göremiyor. Ancak BMW bu alanda yeni dev bir adım olan BMW i Wallbox Pure ile meraklılarının karşısına çıkıyor.

BMW markası internet sitelerinde yayınladıkları yeni duyuruyla, i3 modeli ile kolay ve rahat şarj imkânını çok kısa bir süre içinde hizmete sunacaklarını açıkladı. Şuan 3 saatte % 80’i yakalayan AC fast-charging aksine “DC rapid-charge” ismini verdikleri bir sistemle isteyenlere 30 dakikada% 80 şarj imkânını sunacak olan marka bu teknolojiyi evlere ve garajlara da satabilecek.

Monte edilen bir istasyon olacak olan bu sistem, eklenebilecek birkaç soket ile tüm cihazları hızlı şarj etme imkânını da sağlayacak. Bakalım kısa bir süre sonra gelecek olan bu hızlı şarj sistemi, Elektrikli Araçları ve şarj ile hayatımızı bütünleştiren akıllı telefonları ne derece etkileyecek.

bmw-araclarini-30-dakikada-sarj-ediyor (1) bmw-araclarini-30-dakikada-sarj-ediyor (2) bmw-araclarini-30-dakikada-sarj-ediyor (3) bmw-araclarini-30-dakikada-sarj-ediyor (4)

 

İlişkili Haberler

One Response to BMW Araçlarını 30 Dakikada Şarj Edecek

  1. […] elektrikli araçları için hızlı şarj ve getirdiği yepyeni teknoloji haberini daha önce sizlere duyurmuştuk. Marka şimdi de i3 ve i8 araçlarına depolanan güneş […]

« »

Yukarı