MODD/report
breaking-bad-hayrani-boyle-olunur

Breaking Bad Hayranı Böyle Olunur

21 Şubat 2014 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Hayranı olduğunuz bir dizi için ne yapardınız, sevginizi ve beğeninizi nasıl ifade ederdiniz?

Birçok kişi en fazla duvarına astığı posterler veya şanslıysa oyuncularıyla (ki Türkiye’de onlardan birini yakalama fırsatımız çok az bunu hepimiz biliyoruz) çektirdiği fotoğrafları asarak ve diziyi blog sayfalarından takip ederek bu beğeniyi yaşar. Ancak Macar sanatçı Zsolt Molnar bu hayranlığı bir adım öteye taşımış ve tutkuyla izlediği dünyaca ünlü dizi “Breaking Bad”in can alıcı bölümleri için poster çalışmaları yapmış. Hatta o kadar çok ki neredeyse her bölüm için bir tane.

Posterology” isimli sergi her bölüm için bir kareyi canlandırıyor. Ancak can alıcı kareler olduğu için dizi hakkında bilgi de veriyor. Molnar bu uğraşını paraya dönüştürme yolunu da bulmuş (haklı bence). Tasarımını ve çizimini yaptığı ürünleri internet üzerinden t-shirt, kupa ve poster gibi ürünlere basıp sattığı bir site açmış.

Zsolt Molnar’ın tasarımlarını incelemek için Posterology linkini tıklayabilirsiniz, yok ben illa satın almak istiyorum diyenler ise buyurun sizi Society 6 sitesine alalım.

Breaking Bad Hayranı Böyle Olunur Breaking Bad Hayranı Böyle Olunur Breaking Bad Hayranı Böyle Olunur Breaking Bad Hayranı Böyle Olunur Breaking Bad Hayranı Böyle Olunur Breaking Bad Hayranı Böyle Olunur Breaking Bad Hayranı Böyle Olunur Breaking Bad Hayranı Böyle Olunur Breaking Bad Hayranı Böyle Olunur

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı