MODD/report
british-airwayste-konforun-kanitidir-mutluluk-battaniyesi

British Airways’te Konforun Kanıtıdır Mutluluk Battaniyesi

9 Temmuz 2014 • Genel, MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Teknoloji gün geçtikçe yayılıp her alanda daha fazla şekilde kullanılırken, havayolu şirketi British Airways de kendi reklamını yapmak için teknolojiye başvurdu.

Hava yolculuğunun en önemli sorunlarından birisi de uzun uçuşlarda yeteri kadar uyuyup dinlenememektir. Dar koltuklar, uçağın türbülansa girip sarsılması ve bunların yaşattığı stres yolculuk sonunda yorgunluk hissederek iş ve zaman kaybı yaşamamıza sebep olur. İşte kendi uçak konforunu kanıtlamak için British Airways, mutluluk battaniyesi adı verdiği bir test yapıyor. Uçak yolcularına takılan elektrotlar, uyku sırasında yaşadığını rahatlığa veya strese bağlı olarak renk değiştiriyor. Stresliyseniz kırmızı olan battaniye, rahatlık durumunda maviye dönüyor.

British Airways hem müşterilere ne denli huzurlu bir ortam sunduğunu bu yolla gösteriyor hem de işe yarayacak bilimsel verileri araştırmalar için topluyor. Seyahat edenlerin hangi durumlarda rahat hangi durumlarda stresli olduklarını da gösteren bu çalışma maksimum hizmet için gerekenleri ortaya koyuyor.

british-airwayste-konforun-kanitidir-mutluluk-battaniyesi

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı