MODD/report
bu-3d-yaziciyla-kıyafetlerinizi-kendiniz-uretebileceksiniz

Bu 3D Yazıcıyla Kıyafetlerinizi Kendiniz Üretebileceksiniz

28 Ocak 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

3D yazıcıların girdiği alanlar artık bizleri şaşırtmıyor. Gıda sektörüne girip, yenebilen kurabiyeler yapan 3D yazıcılardan sonra artık düşünülen tek şey, kendim için ne yapabilirim, oluyor? Bunu gören “Stratasys” isimli firma, artık insanların eğlence için değil, faydalanabilecekleri şeyler için 3D yazıcıları kullanmalarını göstermek için “Objet500 Connex3” tanıttı. Dünyadaki ilk “multi-color” yazıcı ile ürettikleri nesneler gerçekten de gündelik olarak kullanılabilecek ürünler. Üstelik renk konusunda da sınır tanımayan bu tasarımlar şirkete göre, ilerideki tüm firmaların satış stratejileri ve yönetimlerini belirleyecek. Bunun ayrı bir lig olduğunu belirten yetkililer, çok kısa bir süre sonra tüm malzeme ve yüzey özellikleri ile her nesnenin üretilebileceğini söylüyorlar.

Üç farklı reçine ve 10 ayrı renk kullanarak, çıkarttıkları ürünler içinde lensleri ve kauçuk bileşeniyle bir gözlük bile var. “Stratasys Objet 500 Connex3”  330.000 $ civarında yüksek bir fiyatla 2014 yılının ikinci çeyreğinde piyasada olacak. Tabi ki şu an için bireysel kullanımda zor da olsa bu teknolojinin yakında hepimizin hayatının merkezinde olacağı bir gerçek olarak gözüküyor.

Bu 3D Yazıcıyla Kıyafetlerinizi Kendiniz Üretebileceksiniz Bu 3D Yazıcıyla Kıyafetlerinizi Kendiniz Üretebileceksiniz Bu 3D Yazıcıyla Kıyafetlerinizi Kendiniz Üretebileceksiniz Bu 3D Yazıcıyla Kıyafetlerinizi Kendiniz Üretebileceksiniz Bu 3D Yazıcıyla Kıyafetlerinizi Kendiniz Üretebileceksiniz

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı