MODD/report
cek-yapistir-kamera-the-podo

Çek Yapıştır Kamera “The Podo”

22 Mart 2015 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Hayatımızın her anına dahil olan, hatta “özçekim” olarak kayıtlara geçen selfie ile boyut atlayan fotoğraf çekimi yeni teknolojilerin ve ürünlerin gelişimine ön ayak olmaya devam ediyor. Gidilen her yerde olmazsa olmaz olan fotoğraf çekmeye ve çektirmeye, Kickstarter’da yeni bir proje yaratıcı bir çözüm sunuyor.  Kadraja sığmayan pozlar, ekranın çoğunu kaplayan kol veya kafalar gibi selfie sıkıntısını ya da fotoğraf çekecek kimse bulamama problemlerini ortadan kaldıran bu ürünün adı ise “The Podo”.

Selfie çubuğu, tripot veya diğer gereçleri gereksiz kılan bu tasarım ister otomatik süreyle isterseniz akıllı cihazlarla (iOS ve Android) entegre olarak çalışıyor ve dilediğiniz an fotoğraf çekebilmenizi sağlıyor. Kyle Russell tarafından tasarlanan ürün Bluetooth bağlantılı 8 MP fotoğraf ve 720p 30fps video çekebiliyor.

Proje yeterli desteği görürse (ki daha şimdiden 5 katı parayı toplamış bile) Ağustos ayı itibari ile ABD, Kanada, AB, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Tayvan, Güney Kore, Hong Kong, Singapur, İsrail, Malezya, Endonezya ve Brezilya’da teslimata başlanacak ve daha sonra diğer ülkelere kullanıma sunulacak.

Ürünü incelemek isterseniz The Podo Kickstarter linkini tıklayabilirsiniz.

cek-yapistir-kamera-the-podo (1) cek-yapistir-kamera-the-podo

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı