MODD/report
ces-in-gozdesi-mercedes-f015-luxury-in-motion(1)

CES’in Gözdesi Mercedes F 015 Luxury In Motion

7 Ocak 2015 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

CES 2015 fuarında pilotsuz hava araçları, sürücüsüz otomobiller ve internete bağlı kıyafetler gibi birçok teknolojik yenilikler bulunuyor. Fuarın en gözde ürünleri arasında ise “Sürücüsüz otomobiller” yer alıyor. Fuar geniş kapsamlı teknolojik ürünleri kapsadığı için büyük otomobil üreticileri de bu fuarda ürünlerini tanıtmak için hazır bulunuyor.

CES’te başlayan tanıtımların ardından bir Mercedes rüzgârı esmeye başladı. Lüx otomobil pazarı için oluşturdukları self-driving prototipi ile kalite farkını ve teknoloji anlayışını ortaya koyan Mercedes Benz, F 015 modeli ile gelecekte bizi bekleyen teknolojinin sinyallerini veriyor.  Tam adıyla Mercedes F 015 Luxury in Motion modeli  dört yolcu kapasitesine sahip ve dört yolcunun da yüz yüze oturabildiği araçtaki ekranlar yolcuların otomobili kontrol edebilmelerini ve internet hizmetinden faydalanmalarını sağlıyor.

Otomobilde bulunan LED alanlarının ışığı ise sürüş moduna göre değişiyor. Mercedes F 015 bir insan tarafından yönlendirildiğinde beyaz olan ışıklar, sürücüsüz sürüş modunda maviye dönüşüyor. Gelecekte otomobilin o anda kimin tarafından kullanıldığının yetkili merciler ve yasalar tarafından bilinmek isteyebileceği göz önüne alınınca Mercedes F 015’in LED ışıklarıyla yaptığı bu bilgilendirme kulağa daha anlamlı geliyor.

ces-in-gozdesi-mercedes-f015-luxury-in-motion(3) ces-in-gozdesi-mercedes-f015-luxury-in-motion(2) ces-in-gozdesi-mercedes-f015-luxury-in-motion(1)

 

ces-in-gozdesi-mercedes-f015-luxury-in-motion(4)

İlişkili Haberler

One Response to CES’in Gözdesi Mercedes F 015 Luxury In Motion

  1. […] da dikkat çekici oluyor. Ancak bir gerçek var ki bu yıl fuara damgasını vuran F 015 modeli ile Mercedes-Benz ve M4 Concept Iconic Lights ile BMW ve Audi oldu […]

« »

Yukarı