MODD/report
cocugunuzda-goz-kanseri-olup-olmadigini-kendiniz-tespit-edin

Çocuğunuzda Göz Kanseri Olup Olmadığını Kendiniz Tespit Edin

17 Aralık 2014 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Retinoblastoma ölümcül bir göz kanseri türü ve genellikle 5 yaş altı çocuklarda ortaya çıkıyor. Erken teşhisle tedavi edilebilen bu hastalığı teşhis etmek için kamerası olan bir telefona sahip olmanız yeterli. Telefonunuzla flaş özelliği açık olacak şekilde fotoğraf çektiğinizde eğer ki çocuğunuzda göz kanseri mevcutsa bunu göz bebeğindeki beyazlaşmayla görebiliyorsunuz.

Erken teşhisle ilgili farkındalığın artması için de Wunderman reklam ajansı ile birlikte çalışan Chect UK, ailelerin bu teşhis yolunu kendileri deneyimleyebilecekleri bir kampanya ortaya çıkarmış. Kampanyada daha önceden bu hastalığı geçirmiş çocukları kullanan ajans, bu çocukların gözlerinin olduğu görseller hazırlayarak insanlardan görselin fotoğrafını çekmelerini ve göz kanserinin nasıl bir şey olduğunu görmelerini istemiş. Yansıtıcı mürekkep kullanılan görseller hastanelere, sağlık merkezlerine konumlandırılmış.

Hazırlanan kampanyada normal baktığınızda sıradan bir göz resmi gibi duran görselin fotoğrafını çektiğinizde telefonunuzun ekranında retinablastomalı bir göz ile karşılaşıyorsunuz.

cocugunuzda-goz-kanseri-olup-olmadigini-kendiniz-tespit-edin

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı