MODD/report
digiturk-artik-katarlilarin

Digiturk Artık Katarlıların

3 Haziran 2016 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Digiturk Katarlılara satılacağı bir süredir konuşuluyordu. Konuyla ilgili olarak satış gerçekleşti ve bir Türk firması daha Katarlıların oldu. TMSF’den sabah saatlerinde yapılan açıklamayla onaylanan satış için taraflar aslında geçen sene anlaşmıştı. Ancak ne fiyat ne de başka herhangi bir detay hakkında bilgi paylaşılmamıştı. 1 milyar doların üzerinde olduğu düşünülen satış için TMSF’nin resmi açıklaması şu şekilde;

Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş.’nin (“Digiturk”) tek hissedarı DP Acquisitions B.V.’nin hisselerinin tamamının beIN Media Group LLC tarafından satın alınması için 2015 yılının Haziran ayında, Çukurova Holding A.Ş., DP Coinvest B.V., P5 DP INV S.a.r.L, Providence Equity Offshore Partners VLP, Fintur Technologies B.V., Karamko İmalat Ziraat Endüstri ve Ticaret A.Ş. ve beIN Media Group LLC arasında bir Hisse Alım Sözleşmesi imzalanmıştı. Hisse Alım Sözleşmesi’nde yer alan çeşitli koşulların yerine getirilmesi sonucunda satış işleminin tamamlanması için Kurumumuz muvafakatı talep edilmiştir.

Hisse Alım Sözleşmesi’nde yer alan şartlar dahilinde söz konusu satış işleminin tamamlanmasına Kurumumuz tarafından muvafakat edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

digiturk-artik-katarlilarin

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı