MODD/report
dogus-finansman-man-finansmani-satin-aldigini-acikladi

Doğuş Finansman, Man Finansman’ı Satın Aldığını Açıkladı

21 Ağustos 2015 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Doğuş Otomotiv ortaklığında olan Doğuş Finansman sabah yapılan bir açıklamayla Man Finansman’ı satın aldığını duyurdu. Satın alma için 18.5 Milyon Euro ödeme yapan Doğuş Finansman’ın, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Man Finansman A.Ş. hisselerinin satın alınması hususunda, taraflar arasında toplam 18 milyon 500 bin euro hisse alım-satım bedelinde mutabık kalınmış ve Hisse Alım Sözleşmesi 20 Ağustos 2015 tarihinde imzalanmıştır.

Sermayesi 1 TL nominal bedelli 14 milyon adet hisseden oluşan Man Finansman A.Ş.’nde hisse devri sonrası; Volkswagen Doğuş Finansman A.Ş. 13 milyon 999 bin 900 adet, Volkswagen Financial Services AG 51 adet, Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. 47 adet, Doğuş Holding A.Ş. 1 adet ve Doğuş Nakliyat ve Ticaret A.Ş. 1 adet hisseye sahip olacaklardır.

Bu sözleşme kapsamında yasal onayların alınması sonrasında yapılacak hisse devrini takiben, Man Finansman A.Ş.’nin, iştirakimiz Volkswagen Doğuş Finansman A.Ş. ile birleşmesine yönelik işlemlere başlanacaktır.”

dogus-finansman-man-finansmani-satin-aldigini-acikladi

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı