MODD/report
Dolabımızdaki Olmazsa Olmazlar

Dolabımızdaki Olmazsa Olmazlar

22 Ocak 2014 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Her kadının dolabında vazgeçemeyeceği, eskidikçe yenilediği ve her zaman rahat bir şekilde kombinleyebileceği vazgeçilmez giysiler vardır. Vücut ölçülerimiz ya da yaşımız ne olursa olsun bu ‘olmazsa olmaz’ giysiler dolabımızda yer alır. Bugünkü yazımda bu giysilerden, bir kadının dolabındaki ‘olmazsa olmazlardan’ bahsedeceğim.

Dolabımızdaki Olmazsa OlmazlarBeyaz Gömlek: Moda ya da trendler ne olursa olsun beyaz gömlek her kadının mutlaka dolabında bulunan, güzel bir kombinle şıklığın kaçınılmaz olduğu bir parçadır. Jean, etek, şort ya da kumaş pantolon gibi birbirinden ayrı birçok değişik parçayla kombinleyebiliriz. Crop model kısa bir beyaz gömlek, büyük mat aksesuarlar ve yırtık boru paça, taşlanmış bir “Jean” ile ister gündüz arkadaşlarınızla kafeye giderken, isterseniz altına giyebileceğimiz bir stilettoyla ise güzel bir akşam yemeğine gidebiliriz.

Dolabımızdaki Olmazsa OlmazlarSiyah Kalem Etek: Şık bir kadının dolabında olması gereken giysilerin başında siyah kalem etek geliyor. Stretch lycra kumaş, deri, tüvit gibi birçok değişik kumaş alternatifini bulabileceğimiz siyah kalem etekler yine kombin için oldukça kolay bir parça. İpek gömlek, şık bir sivri burun ve orta boy bir portföy ile şıklığı yakalayabileceğimiz gibi şık bir sweat-shirt ve altına giyeceğmiz şık “slipper”la da son zamanların trendy görüntüsüne sahip olabiliriz.

Dolabımızdaki Olmazsa OlmazlarJean: Dünyanın her yerinde her zaman trendy olacak diğer bir ürün de tabi ki jeanlarimiz. İster şık, ister cool, ister maskülen aklınıza gelebilecek her türlü görüntüyü yakalayabileceğiniz jeanler her birimizin dolabının olmazsa olmazlarından. Renk renk, model model sayısız alternatifi olan Jeanlar zamansız moda akımının öncüsü. Boyfriend, skinny, İspanyol paça, geniş kesim gibi birçok alternatife sahip. Boyfriend jeanimizin üzerine giyeceğimiz beyaz basic atlet ve slipperlarımızla şıklığımızı yansıtabilir ya da skinny Jean, dekolte bir gömlek ve bottielerle çok özel bir görüntü yakalayabiliriz.

dolabimizdaki-olmazsa-olmazlar-icerik (7)Siyah Stiletto: Kadınların vazgeçilmesi olan yüksek topukluların olmazsa olmazıdır siyah stiletto. Eteğin, kumaş pantonunun ya da jeanin altına bile kolaylıkla giyebileceğimiz siyah stilettolar dolabımızın vazgeçilmezleri arasında. Kıyafetimizin şıklığına göre büyük çantalar ya da minik portföylerle kombinleyebileceğimiz siyah stilettolar kadınların dişiliğini ön plana çıkaran parçalar arasında.

Dolabımızdaki Olmazsa OlmazlarMini Siyah Elbise: Coco Chanel’in tüm dünya kadınlarına armağanı olan siyah mini elbise tüm kadınların adeta kurtarıcısı görevinde. Yıllardır vücut ölçüleri ya da yaşları fark etmeksizin tüm kadınların dolaplarında en az 1 adet bulunan mini siyah elbise, yalın ve şık kadın giysilerinin en önemli örneklerinden.  Moda rengi olan siyahın asaletiyle bütünleşmiş mini elbise; inci kolye, yumurta burun kalın topuklular ve mini saplı bir el çantasıyla en sade görüntüyü gözler önüne seriyor. Daha farklı görünmek isteyen kadınlar yüksek stiletto ya da diz üstü botlarla da farklı bir görüntü sergileyebilirler.

 Bu haftalıkta bu kadar. Haftaya modaya dair yeni fikirler ve önerilerle yine birlikte olacağız.

Stiliniz ruhunuzu yansıtsın. İyi Haftalar…

Merve KESAT

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı