MODD/report
Duygularınızı Kıyafetinizle Anlatın

Duygularınızı Kıyafetinizle Anlatın

6 Aralık 2013 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Gelişen ve değişen teknoloji bizlerin yaşam standartlarımızı yükselttiği gibi, alışkanlıklarımızı da değiştiriyor. Giyilebilir teknoloji de son yılların en çok konuşulan konularından birisi. Nano teknoloji ve sensörlerin kıyafetler üzerinde kullanılması, son olarak da daha birkaç gün önce Microsoft’un Akıllı Sutyen’i duyurması, teknolojinin tekstil ve moda üzerinde de artık son derece etkili olduğunu göstermektedir.

GER MOOD SWEATER isimli bir kıyafet düşünün ki sizin ruh halinize uygun renkte ışık versin. Böyle bir kıyafet yapıldı. Bir nevi yalan makinesine benzeyen bir teknoloji ile tasarlanan bu kıyafet, Galvanik Extimacy Responder (GER) denen ve heyecan seviyesini okuyan, duygusal iniş-çıkışları yakalayan bir zekaya sahip. GER’e bağlı olan, Galvanic Skin Response (GSR)isimli yumuşak sensörler deriye dokunarak duygu değişimini algılıyor buna uygun rengin verilmesini sağlaması için GER’e iletiyor. GER’de bunun ardından görsel bir şov başlatıyor. Tabi ki farklı renklerin farklı anlamları var mavi renk sakinlik, mor ise heyecanı simgelemesi gibi. Daha farklı renkleri ve duyguları da ifade eden GER MOOD SWEATER”ı detaylıca incelemek, videosunu izlemek için ürünün ismini tıklayın ve bu yaratıcılığı kendi gözlerinizle görün.

Duygularınızı Kıyafetinizle Anlatın

Duygularınızı Kıyafetinizle Anlatın

Duygularınızı Kıyafetinizle Anlatın

 

İlişkili Haberler

One Response to Duygularınızı Kıyafetinizle Anlatın

  1. […] zamanlarda en büyük payı aksesuarlar alıyor diyebiliriz. Google’ın akıllı sutyen’inden, ruh halinize göre renk değiştiren kıyafetlere kadar her alanda etkili olan teknoloji son olarak da parmağımızdaki yüzüklere el […]

« »

Yukarı