MODD/report
Untitled-1

Dünyanın En Çok Çalışmak İstenilen 50 Şirketi

16 Temmuz 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

İş dünyasında en büyük bağımsız  işveren markalaşma çalışması olarak gösterilen araştırma Randstad Global Award  sonuçlarını açıkladı. İnsan kaynakları danışmanlık şirketi Randstad ile çalışanlar tarafından, çalışılmak istenilen ve en beğenilen 50 şirket belirlendi.

23 ülkede 200 bini aşkın çalışanın katıldığı Global Randstad 2014 sonuçlarında en çok çalışılmak istenilen sektörler bilgi teknolojileri, sağlık ve otomotiv. Bu sektörlerin tercih edilmesinin sebebi ise keyifli iş ortamı, zevkli iş düşüncesi, iş-hayat dengesi gibi kavramlar önemli rol oynuyor. En çok çalışılmak istenen şirketler sıralamasında birinciliği BMW alırken, Sony ikinci, Samsung üçüncü, GE dördüncü, Coca Cola ise beşinci oldu.

Güçlü markaların yetenekli çalışanları bünyelerine katmak ve ellerinde tutmak istediklerini söyleyen Randstad CEO’su Jacques Van Den Broek, çalışanların da geniş bir coğrafyaya yayılmış ekonomik güvenilirliği olan şirketlerde çalışmak istediğini belirtti.

Global Randstad araştırmalarında kadın ve erkek çalışanların iş seçiminde farklı kriterlerinin olması dikkat çekti. Kadın çalışanlarda iş-yaşam dengesi, iş yeri atmosferi, erişilebilirlik ve esneklik öne çıkarken erkek çalışanlarda güçlü finansal yapı, güçlü yönetim kadrosu ve kariyer beklentisi öne çıkıyor.

Bu yıl 14’ncüsü gerçekleştirilen Global Randstad Award 2014 listesinde en beğenilen ve çalışılmak istenen şirketler ; Accenture, Allianz, ArcelorMittal, AT&T, Compass Group, AXA, BASF, Bayer, BMW, Bosch, Cargill, Carrefour, Citigroup, Coca-Cola, Compass Group, Deutsche Bank, Deutsche Post, FedEx, Ford, GDF Suez, GE, General Motors, GSK, Hitachi, Honda, Honeywell, HP, HSBC Holdings , IBM , Ikea, Johnson & Johnson, KPMG, McDonalds, Nestlé, Nokia, Novartis, Panasonic, Corp, Pepsico, Philips, Procter & Gamble, PwC, Samsung, Siemens, Sodexo, Sony, ThyssenKrupp, Total, Toyota Motor, Unilever, UPS, Volkswagen.

Untitled-1

flw7

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı