MODD/report
engellere-karsı-vodafone-dusler-kulubu

Engellere Karşı Vodafone “Düşler Kulübü”

2 Aralık 2013 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı önderliğinde oluşturulan “Düşler Kulübü” Vodafone’un engelli vatandaşlara verdiği hizmetleri tek çatı altında topladığı bir platform. Bu planlarını anlattığı bir basın toplantısı düzenleyen Vodafone’dan toplantıya, Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel ve Vodafone Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Gizem Keçeci katıldı. Ayrıca; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nail Abdulgazi’de toplantıda konuk olarak yerini aldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Gizem Keçeci; programın amacını 3 ana başlık altında topladıklarını söyledi. Bunlar “engellilerin sosyal hayata erişebilirliğini arttırmak, ekonomiye katılımlarına destek olmak ve teknolojiye erişimlerine aracı olmak.” Vodafone tarifelerinde yüzde 25 özel iletişim vergisi (ÖİV) indirimi gibi hizmetler de sunuyor.

Vodafone’un Yenibiriş.com ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın işbirliğiyle hayata geçen bir başka hizmet de “Engelli Mobil İş Havuzu.” Keçeci bu hizmeti şu şekilde anlatıyor;

“Bu servis, her 5 engelli bireyden 4’ünün işsiz olduğu ülkemizde, ilk kez engelli bireylere yönelik özel istihdam fırsatları sunan mobil hizmet olma özelliğini taşıyor. 2223’e ücretsiz mesaj atılarak abone olunan servis, engellilere hitap eden iş imkanlarını düzenli SMS’ler aracılığıyla aboneye ulaştırıyor. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan kişisel gelişime yönelik bilgiler ”Engelli Mobil İş Havuzu abonelerinin cebine düzenli ve ücretsiz olarak SMS ile iletiliyor. “Diyelim otobüs durakları, kule, cafe veya restorandasınız. ‘Engelsiz Dünya’ uygulamasına giriyor, içinde bulunduğunuz yere gelip tıklıyor, mekan hakkında malumat ediniyor, bunu diğer arkadaşlarınıza aktarıyorsunuz. Öte yandan malumatı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na iletiliyor, böylece engellilerin takibi mümkün oluyor. Uygulama Android marketten bedelsiz indirilebiliyor. Vodafone abonelerinin yanı sıra mobil operatörler için de indirime açık. Bu anlamda “Engelsiz Dünya Mobil Uygulaması” Türkiye’de bir ilk olma özelliği de taşıyor.

Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel de yaptığı açıklamada, “Öncelik verdiğimiz alanlar okul öncesi eğitim, kadınlar ve engelliler. Özellikle engelli kardeşlerimiz, bizim gözbebeği alanlarımızdan bir tanesi” açıklamalarında bulundu. Bu gibi sosyal sorumluluk projelerini sonuna kadar destekleyen Vodafone ve Yenibiriş.com’u bizler de tebrik ediyor ve bu gibi projelerin artmasını temenni ediyoruz.

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı