MODD/report
facebookun-tum-yenilikleri-f8-konferasinda-aciklandi

Facebook’un Tüm Yenilikleri “F8 Konferasında” Açıklandı

26 Mart 2015 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Facebook’un beklenen F8 Konferansı gerçekleşti ve Facebook’un önümüzdeki süreçlerde ne gibi yeniliklerle karşımıza çıkacağı netlik kazandı. Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’in açılışını yaptığı dev platformda iki büyük yenilik özellikle dikkat çekti.

600 milyonu aktif, 1,5 milyar kullanıcıya yaklaşan Facebook’taki en büyük yenilik Facebook Messenger’a geldi. Çünkü Messenger artık bir platform haline geliyor. Yani üçüncü parti kullanıcılar Messenger platformunu geliştirmek için platforma uygulama yükleyebilecek ve geliştirebilecekler. Tabi ki bu markalar için de yeni bir sektör anlamına geliyor. Çünkü Facebook’unBusinesses on Messenger” adını verdiği uygulaması Messenger’ın marka iletişim çalışmalarında kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Platforma gelen 40 yeni uygulamanın bazıları ise Businesses on Messenger, Sound Clips for Messenger,  Ditty, Giphy, FlipLip Voice Changer, Kanvas, Memes, PicCollage Gif Cam.

Facebook’un bir diğer özelliği ise yapılan video paylaşımlarının embed kodu desteği alması ve bu sayede başka platformlarda da paylaşılabilmesine olanak sağlaması. “Embed Video” ile beğenilen videolar kendi bloğunuz ya da diğer platformlarınızda sadece kodu kopyalayarak paylaşabileceksiniz.

facebookun-tum-yenilikleri-f8-konferasinda-aciklandi facebookun-tum-yenilikleri-f8-konferasinda-aciklandi (1) facebookun-tum-yenilikleri-f8-konferasinda-aciklandi (2)

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı