MODD/report http://moddreport.com Reklamcılık ve Marka İletişimi Platformu Tue, 19 Jan 2016 08:51:21 +0000 tr-TR hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.2.6 Google’ın Giremeyeceği Delik Yok!http://moddreport.com/googlein-giremeyecegi-delik-yok/ http://moddreport.com/googlein-giremeyecegi-delik-yok/#comments Tue, 19 Jan 2016 08:13:15 +0000 http://moddreport.com/?p=35229 Şehirleri karış karış gezerek bizlere sunan Google Street View araçları şimdi de minyatür bir dünyaya girerek farklı bir bakış açısı yakalıyor. Almanya – Hamburg’da düzenlenen ve içerisinde 200 binden fazla tasarımın bulunduğu Miniatur Wunderland’e de girmeyi başaran Google Street View araçları içerisinde Las Vegas, Grand Canyon, Hamburg, İsviçre Alpleri bulunan bu mini dünyada turluyor.

Ubilabs ve Google ortaklığında yürütülen projenin sonuçlarını Street View’e yükleyen Google, farklılık konusunda bizlere yeni bir kapı daha açıyor. Bu mini dünyayı gezmek için miniatur-wunderland linkini tıklayabilirsiniz.

googlein-giremeyecegi-delik-yok

]]>
http://moddreport.com/googlein-giremeyecegi-delik-yok/feed/ 0
İşte Doristos’un Super Bowl Finalistlerihttp://moddreport.com/iste-doristosun-super-bowl-finalistleri/ http://moddreport.com/iste-doristosun-super-bowl-finalistleri/#comments Mon, 18 Jan 2016 10:01:25 +0000 http://moddreport.com/?p=35175 Her yıl hem Amerika’da hem de tüm dünyada merakla beklenen Super Bowl hem sportif hem de satış pazarlama konusunda önemli bir platform. ABD Ulusal Amerikan Futbolu Ligi NFL’in final karşılaşması olan “Super Bowl” için markaların aylarca çalışması ve en başarılı reklamı çekme savaşı içinde olmaları geleneği bu yılda devam ediyor.

Her yıl en iddialı markalardan birisi olarak karşımıza çıkan Doritos markası, 10 yıllık geleneğini bu yıl da devam ettirecek olan Doritos, “Crash the Super Bowl” ile reklamını markanın tutkunlarına hazırlatıyor. 4 bin 500 başvurunun arasından son 3’ü seçen marka birincinin seçilmesi için de oy verme işlemini devreye sokuyor.

Ultrasound, Swipe for Doritos ve Doritos Dogs isimli finalist reklamlardan birisine sizler de oy vermek isterseniz 31 Ocak tarihine kadar crashthesuperbowl linkini tıklayabilirsiniz. Üzücü bir gelişme ise markanın bu yıl son kez Super Bowl’a marka severlerle katılacak olması. İşte Doritos’un finale kalan son 3 videosu.

Doritos Dogs

Jacob Chase, Los Angeles

 

Swipe For Doritos

David Rudy, ABD

 

Ultrasound

Peter Carstairs, Avustralya

iste-doritosun-super-bowl-finalistleri

]]>
http://moddreport.com/iste-doristosun-super-bowl-finalistleri/feed/ 0
3D Yazıcılar İnşaat Sektörüne El Koymaya Hazırlanıyorhttp://moddreport.com/3d-yazicilar-insaat-sektorune-el-koymaya-hazirlaniyor/ http://moddreport.com/3d-yazicilar-insaat-sektorune-el-koymaya-hazirlaniyor/#comments Sun, 17 Jan 2016 07:07:52 +0000 http://moddreport.com/?p=35217 Amsterdam’daki bina ve köprü çalışmalarıyla hayatımıza hızlı bir giriş yapan, daha sonra mikro işlemler dahilinde sağlık ve gıda sektörüne el atan 3D printerlar, inşa sektörüne özellikle ilham oluyor.

MX3D isimli cihaz Amsterdam’da bir kanal üzerinden dünyanın ilk fonksiyonel 3D baskılı çelik köprüsünü üretmek için çalışmaya başlıyor. Laarman ve Tim Geurtjens, tarafından ortaklaşa kurulan araştırma ve geliştirme şirketiyle giriş yaptıkları bu teknolojide genellikle otomobil sektöründe montaj hatlarında kullanılan bir endüstriyel robotu kullanıyorlar. Daha önce ufak denemeler yapan firma artık çok daha büyük çalışmalara ve iddialı projelere imza atmaya hazırlanıyor.

Sağlık ve güvenlik kaygılarını ortadan kaldırmak için Laarman ve ekibi atölyesinde kanalın bir bölümünü yeniden inşa edeceklerinin müjdesini de veriyor.

3d-yazicilar-insaat-sektorune-el-koymaya-hazirlaniyor (1) 3d-yazicilar-insaat-sektorune-el-koymaya-hazirlaniyor

]]>
http://moddreport.com/3d-yazicilar-insaat-sektorune-el-koymaya-hazirlaniyor/feed/ 0
Dronelar İçin Kayıt Zorunluluğu Getirildihttp://moddreport.com/dronelar-icin-kayit-zorunlulugu-getirildi/ http://moddreport.com/dronelar-icin-kayit-zorunlulugu-getirildi/#comments Fri, 15 Jan 2016 08:42:13 +0000 http://moddreport.com/?p=35222 Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük ilgi gören ve firmaları farklı birçok amaç için hizmet sunma yarışına sokan Drone’lar için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü önemli bir karar aldı.

İnsansız Hava Araçları’nın (İHA) ve drone’ların artık kayıt altına alınacağını belirten Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü; 25 kilogramın altındaki İHA’lar için kayıt, 25 kilogramın üzerindeki İHA’lar için tescil işlemi yaptırma zorunluluğu getiriyor. Ancak 25 kilogramdan hafif olan ve ticari amaçla kullanılmayan İHA‘lar kaydettirilmek şartıyla belli irtifalar ve kurallar dahilinde serbestçe uçabilecek.

dronelar-icin-kayit-zorunlulugu-getirildi

]]>
http://moddreport.com/dronelar-icin-kayit-zorunlulugu-getirildi/feed/ 0
Dronelar Kargodan Sonra İnsan da Taşımaya Hazırlanıyorhttp://moddreport.com/dronelar-kargodan-sonra-insan-da-tasimaya-hazirlaniyor/ http://moddreport.com/dronelar-kargodan-sonra-insan-da-tasimaya-hazirlaniyor/#comments Thu, 14 Jan 2016 08:56:36 +0000 http://moddreport.com/?p=35193 Drone teknolojisinin son yıllardaki atılımı hepimizi şaşırtıyor ve şaşırtmaya da devam edecek gibi gözüküyor. Birçok farklı alanda hizmet sağlamak için karşımıza çıkan bu eğlence menşeili araçlar şimdi de yolculuklarımızda bizlere hizmete hazırlanıyor.

Çin merkezli EHang şirketi tarafından oluşturulan ve CES 2016 Fuarı’nda tanıtımı yapılan EHang 184 isimli araç 200 kilogramı taşıyabiliyor. Katlanabilen otomatik pilotlu tasarım yerden 1,5 metre yükseğe çıkabiliyor ve 23 dakika havada yolculuk yapabiliyor. Kısa süreli yolculuklarda önemli bir ulaşım fırsatı sağlayacak olan araç 100 km/s hız yapabiliyor.

Tasarımın ne zaman piyasaya sunulacağı bilinmese de geleceğimizi şekillendirecek olan drone teknolojisinin her sene bizi şaşırtmaya devam edeceği açık ve net gözüküyor.

dronelar-kargodan-sonra-insan-da-tasimaya-hazirlaniyor (2) dronelar-kargodan-sonra-insan-da-tasimaya-hazirlaniyor (1)

]]>
http://moddreport.com/dronelar-kargodan-sonra-insan-da-tasimaya-hazirlaniyor/feed/ 0
Coca Cola’dan Renk Körlerine Özel Kampanyahttp://moddreport.com/coca-coladan-renk-korlerine-ozel-kampanya/ http://moddreport.com/coca-coladan-renk-korlerine-ozel-kampanya/#comments Wed, 13 Jan 2016 10:19:45 +0000 http://moddreport.com/?p=35199 Yaratıcı reklam kampanyaları dışında sosyal dayanışma ve yardım konularında da oldukça etkin bir marka olan Coca Cola, Coca-Cola Life’ı piyasaya sunmaya hazırlandığı Danimarka’da renk körlüğüne dikkat çeken bir reklam kampanyası hazırladı.

Bu az kalorili Cola’nın yeşil olan kutu renginden faydalanmak isteyen marka, erkeklerin yüzde 10’unda, kadınların ise yüzde 0,5’inde görünen bu rahatsızlığı sadece renk körlerinin anlayabileceği bir billboardda yayınlanan reklamla öne çıkardı. Ishihara Testi olarak bilinen ve renk körlüğünü anlamak için kullanılan yöntemi Billboardda kullanan Coca Cola çalıştığı Essencius ajansı ile gizli mesajı sadece hedef odaklı paylaştı.

Renk Körlüğü ile ilgili ufak bilgi vermek gerekirse; birçok türü olan renk körlüğü türü arasında dünya genelinde en yaygını kırmızı-yeşil olandır. X-kromozomuyla taşınan bir hastalık olan kırmızı yeşil renk körlüğü rahatsızlığı bu yüzden kadınlara oranla erkeklerde daha sık görülür. Bilindiği üzere kadının cinsiyet kromozomları XX erkeğin XY şeklindedir. Kadının renk körü olabilmesi için hem anneden, hem de babandan sorunlu X kromozomunu alması gerektiği için bu oran kadınlarda düşük olur. O yüzden birçok kadın renk körü olmasa bile taşıyıcı durumunda olabilir.

coca-coladan-renk-korlerine-ozel-kampanya

]]>
http://moddreport.com/coca-coladan-renk-korlerine-ozel-kampanya/feed/ 0
LG’den Kıvrılabilir Televizyonhttp://moddreport.com/lgden-kivrilabilir-televizyon/ http://moddreport.com/lgden-kivrilabilir-televizyon/#comments Tue, 12 Jan 2016 10:21:26 +0000 http://moddreport.com/?p=35186 Teknoloji alanındaki ilerlemelerin her yıl sergilendiği CES fuarı bu yıl da birbirinden iddialı yeniliklere ev sahipliği yaparken, bu senenin en dikkat çeken markalarından birisi LG oldu. Geçtiğimiz yıllarda diğer markalardan da aşina olduğumuz ancak teknolojik olarak geliştirilmiş kıvrılabilen OLED ekranlı TV’sini sunan LG’nin ürünü kağıt gibi bükülüp katlanabiliyor. Akıllı telefonların da geleceğini etkileyecek olan bu teknoloji bakalım ne zaman çevremizde yaygın olarak kullanılmaya başlayacak.

lgden-kivrilabilir-tv (1) lgden-kivrilabilir-tv

]]>
http://moddreport.com/lgden-kivrilabilir-televizyon/feed/ 0
Cillit Bang’ten Reklam Geçmişini Temizleyen Bir Reklamhttp://moddreport.com/cillit-bangten-reklam-gecmisini-temizleyen-bir-reklam/ http://moddreport.com/cillit-bangten-reklam-gecmisini-temizleyen-bir-reklam/#comments Mon, 11 Jan 2016 09:29:33 +0000 http://moddreport.com/?p=35166 Hepimizin yakından tanıdığı Reckitt Benckiser’a ait Cillit Bang markası, klasik ve dikkat çekmeyen reklamlarından sonra başyapıt diyebileceğimiz bir reklam yayınladı.

Michael Sembello’nun Maniac şarkısı eşliğinde “temizlik manyağı” haline gelen birisini gördüğümüz hareketli reklam BETC Paris imzası taşıyor. Marka bu yeni reklamla alıştığımız ve sıradan reklam geçmişini de temizleyeceğe benziyor.

cillit-bangten-reklam-gecmisini-temizleyen-bir-reklam

]]>
http://moddreport.com/cillit-bangten-reklam-gecmisini-temizleyen-bir-reklam/feed/ 0
Qatar Airways Uçuş Güvenliğini Barcelona’nın Yıldızlarıyla Anlatıyorhttp://moddreport.com/qatar-airways-ucus-guvenligini-barcelonanin-yildizlariyla-anlatiyor/ http://moddreport.com/qatar-airways-ucus-guvenligini-barcelonanin-yildizlariyla-anlatiyor/#comments Sun, 10 Jan 2016 07:30:07 +0000 http://moddreport.com/?p=35169 Dünyanın en başarılı futbol takımlarından Barcelona’nın da forma sponsoru olan Qatar Airways, ünlü futbolcuların da içinde olduğu bir reklam yayınladı. Uçuş güvenliği konusunda mini bir eğitim diyebileceğimiz reklam 180 Amsterdam’ın imzası taşıyor.

Daha önce Benfica futbol takımına 3 yıllık sponsor olan Emirates Havayolları ile benzer bir reklam görmüş olsak da işin içinde Barcelona’nın olması reklama olan ilgiyi biraz daha arttırıyor.

qatar-airways-ucus-guvenligini-barcelonanin-yildizlariyla-anlatiyor

]]>
http://moddreport.com/qatar-airways-ucus-guvenligini-barcelonanin-yildizlariyla-anlatiyor/feed/ 0
Lassa İlk Maçında Arda Turan’ın Yanındahttp://moddreport.com/lassa-ilk-macinda-arda-turanin-yaninda/ http://moddreport.com/lassa-ilk-macinda-arda-turanin-yaninda/#comments Fri, 08 Jan 2016 08:02:04 +0000 http://moddreport.com/?p=35134 Lassa Türkiye, Barcelona’da ilk maçına çıkan Arda Turan’ı desteklemek ve motive etmek için yeni bir reklam yayınladı. #senbizimardamızsın hashtag’i ile Arda Turan’ın babasının sesini duyduğumuz reklam Alametifarika imzası taşıyor.

lassa-ilk-macinda-arda-turanin-yaninda

]]>
http://moddreport.com/lassa-ilk-macinda-arda-turanin-yaninda/feed/ 0