MODD/report
fotograf-cekmek-hayatimizin-bir-parcasi-oldu

Fotoğraf Çekmek Hayatımızın Bir Parçası Oldu

25 Aralık 2013 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Özellikle sosyal paylaşım sitelerinin artması ve akıllı telefonlarda görüntü kalitesinin yükselmesine bağlı olarak, fotoğraf çekmek gün içinde sürekli yaptığımız bir aktivite haline geldi. Yediğimiz yemeklerden, tatilde ayaklarımızı çekmeye kadar her anımızda, fotoğraf çekmek bir alışkanlık haline geldi. Bunu gören Samsung firması, İngiltere’de bir araştırma yaptı.

İçerik paylaşımının en çok telefonlar aracılığıyla yapıldığı belirlenen araştırmada, doğru kareyi ve pozu yakalamak için insanların üçte birinin ciddi zamanlar harcadığı dikkat çekiyor. Erkeklerin % 45’i, kadınların ise % 57’si çektikleri fotoğrafları anında sosyal dünyada paylaşma yöneliminde oluyor. Ancak erkekler, kadınlardan daha fazla kendi fotoğraflarını çekme eğilimi gösteriyor.

Fotoğraf Çekmek Hayatımızın Bir Parçası Oldu

Araştırmaya katılanların %41’i sosyal ortamlarda olduklarını duyuracak paylaşımlar yapmaktan keyif aldıklarını söylerken, bu grubun %19’u geri dönüşlerin yapılmasından büyük keyif aldıklarını dile getiriyor. Bu oranların ne derece doğru olduğu ve ülkemiz için ne derece geçerli olduğunu yapılacak diğer çalışmalar gösterecektir. Ancak araştırma, akıllı telefonların ve online dünyanın hayatımızdaki yerinin ne kadar büyük olduğunu açıkça gösteriyor.

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı