MODD/report
foursquarede-yer-bildirimi-kalkiyor

Foursquare’de Yer Bildirimi Kalkıyor

5 Mayıs 2014 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Birçoğumuzun kullandığı ve birçok mekan için önceden deneyim ve kullanıcı yorumu sahibi olmamızı sağlayan Foursquare, en önemli özelliği olan “check-in” özelliğini bitiriyor. Değişmeyi ve farklı planları olduğunu söyleyen, bu kapsamda da 2014 yılı başından beri yenilenen Foursquare, iki farklı uygulama olarak özelliklerini bölecek ve kendini bu şekilde kullanıma sunacak.

Bunlardan ilki klasik olarak alıştığımız ve yer bildirimini yapmamızı sağlayan uygulamanın Swarm. Swarm, Facebook’un da getirdiği bir özellik olan ve yakındaki arkadaşlarınızı size sunan ve etkinlik yapabileceğiniz bir uygulama da olacak.

Diğer uygulama ise kendi ismiyle devam edecek olan Foursquare. Güncellenecek olan Foursquare, en iyi mekanları ve tercih edilen yerleri bize sunan bir şehir rehberi halini alacak. (Bu aynı zamanda firma ve markalar için reklam alanı da olacak gibi gözüküyor)

Bu değişim kesin ancak uygulamaya henüz geçmedi. Yetkililer öncelikle Swarm uygulamasını yakında iOS, Android ve Windows Phone platformlarına kaydedecek ve kademeli bir geçiş sağlayacaklar. Bakalım bu hamle birçok kişinin hayranı olduğu Foursquare, uygulaması için nasıl bir sonuç doğuracak.

foursquarede-yer-bildirimi-kalkiyor

 

İlişkili Haberler

One Response to Foursquare’de Yer Bildirimi Kalkıyor

  1. […] iki farklı uygulamaya ayrılacağı ve yer bildirimine Swarm adlı uygulamayla devam edeceğini geçtiğimiz hafta duyurmuştuk. Sonunda Foursquare, bu […]

« »

Yukarı