MODD/report
futbolun-masa-tenisiyle-birlestigi-nokta-teqball

Futbol’un Masa Tenisiyle Birleştiği Nokta “Teqball”

19 Ağustos 2014 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Spor yapmak hem faydalı hem eğlencelidir. Ancak kendinize göre olan spor dalını buldunuz mu aktivite hem faydalı hem eğlenceli hem de tam anlamıyla bir keyfe dönüşmektedir. İşte son zamanların en gözde sporu Teqball.

Masa tenisi kurallarını plaj voleybolu ve futbolla birleştiren bu oyun, kurallarıyla da dikkat çekiyor. Kafa, omuz, diz, ayak, göğüs kullanımının serbest olduğu Teqball’da eller kullanılamıyor. 3 sektirme hakkınızın olduğu oyunda aynı bölgeyi iki kere de üst üste kullanamıyorsunuz. Masa tenisindeki gibi masaya ve fileye temas yasak. Ayrıca ikiye ayrılan sahanın uç kısımlarına top gelmek zorunda.

Oyun hakkında detaylı bilgi için Teqball linkini tıklayabilirsiniz. Ayrıca Paintball’un Atıcılıkla birleştiği Archery Tag Showdown haberimize de bir göz atmak isteyebilirsiniz.

futbolun-masa-tenisiyle-birlestigi-nokta-teqball (1) futbolun-masa-tenisiyle-birlestigi-nokta-teqball (2) futbolun-masa-tenisiyle-birlestigi-nokta-teqball (3) futbolun-masa-tenisiyle-birlestigi-nokta-teqball (4) futbolun-masa-tenisiyle-birlestigi-nokta-teqball (5)

 

 

 

İlişkili Haberler

One Response to Futbol’un Masa Tenisiyle Birleştiği Nokta “Teqball”

  1. […] tenisi ve futbolu birleştiren Teqball ya da okçulukla paintball’ı birleştiren Archery Tag gibi farklı spor dallarını birleştiren […]

« »

Yukarı