MODD/report
gelecekten-haber-var

Gelecekten Haber Var

17 Şubat 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Hepimizin beğeniyle izlediği ve gelecek hayallerimizde büyük etkisi olan film serisidir “Back to the Future” (Geleceğe Dönüş). Filmin geçtiği yıllar olan bu dönemlerde, bahsedilen teknolojik ilerlemenin birçoğunu henüz göremedik. Ancak “Nike” bu konuda kendi üzerine düşeni yapmaya karar verdi ve Marty McFly’ın geleceğe giderek bize gelecekte teknolojinin nasıl olacağını gösterdiği ve ikinci filmde giydiği “Nike”n kendi kendine bağlanabilen ve ışıldayan ayakkabısı NIKE MAG’i 2015’te Nike raflarındaki yerlerini alması için çalışmalarını başlattı.

Nike’ın tasarımcısı Tinker Hatfield yaptığı bir konuşmada, bu ayakkabıların filmde Marty’nin giydiği tarih olan 2015’de satışa çıkarılacağını dile getirdi. 2011 yılında sayılı olarak üretilen “NIKE MAG” ayakkabılar internet üzerinden satılmış ve geliri Michael J. Fox’un da pençesine yakalandığı parkinson hastalığıyla mücadele edilen bir vakfa bağışlanmıştı.

Şarj edilebilir olacak olan ayakkabı parlak LED ışıklarla filmdekiyle aynı tasarımda sunulacak. Sadece ergonomi açısından köpük desteği eklenecek olan tasarımda, 5 saat kadar aydınlatma sağlayacak olan sistemi aktif etmek için ayakkabının kulağını çekmek yeterli olacak.

Gelecekten Haber Var Gelecekten Haber Var Gelecekten Haber Var Gelecekten Haber VarGelecekten Haber Var Gelecekten Haber Var

İlişkili Haberler

One Response to Gelecekten Haber Var

  1. […] (malum McFly’ın şu an aramızda dolandığı zamanlar)Nike tarafından çıkarılan “NIKE MAG” den sonra tüm beklentiler uçan araba ve kaykay teknolojisindeydi. İşte tam da bu sıralarda […]

« »

Yukarı