MODD/report
gercek-guzellik-algisina-birde-kivircik-saclilarin-gozunden-bakin

Gerçek Güzellik Algısına Bir de Kıvırcık Saçlıların Gözünden Bakın

23 Ocak 2015 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Herhalde 100 kişiye sorulsa ortalama 70 kişi Kıvırcık saçı tercih etmez. Çünkü kullanım olarak çokta kolay bir saç modeli değil. Bunun üzerine bir kampanya oluşturan Dove 5-11 yaş aralığındaki kıvırcık ve dalgalı saçları olan kızlara “Saçlarınızı seviyor musunuz?” diye soruyor. Ancak alınan cevaplar genelde olumsuz oluyor. 10 kişiden 4 kişi saçından memnun olduğunu dile getiriyor.

Dove ise #LoveYourCurls kampanyasında bu çocukların etraflarından etkilendikleri ve kendilerini oldukları gibi kabul etmeleri için pozitif bir ortamda, onları oldukları gibi görecek ve sevecek insanlarla olmaları gerektiğine vurgu yapıyor.

Gerçek güzellik algısına bu kez kıvırcık saçlı kadınlar ve çocuklar gözünden bakan Dove kampanya filminin sonunda da minik kıvırcıklara güzel bir sürpriz yapıyor.

Ayrıca kampanya ile ilgili olarak Unilever Saç Bakım Pazarlama Başkan Yardımcısı Rob Candelino, şunları dile getiriyorThe Dove Hair: Love Your Curls kampanyası kıvırcık saçlı tüm gençleri ve kadınları motive etmek ve etkilemek için başlatıldı. Filmin final sahnesi de araştırmamızı ve Dove’un yıllardır desteklediği konuyu gözler önüne seriyor; anne, öğretmen, hala ya da arkadaş, kadınlar genç kızların hayatlarını etkileme ve ilham verme gücüne sahip.”

gercek-guzellik-algisina-birde-kivircik-saclilarin-gozunden-bakin

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı