MODD/report
geri-donusume-uygun-cevreci-yuzen-ev-ecoflolife

Geri Dönüşüme Uygun Çevreci Yüzen Ev “EcoFloLife”

3 Nisan 2015 • REPORT, YAŞAM VE STİL

WaterNest 100 yüzen kabin tasarımı EcoFloLife ile oldukça dikkat çeken bir projeye imza attı. Tamamen geri dönüşümlü malzemelerle, çevreye duyarlı şekilde tasarlanan EcoFloLife İtalyan mimar Giancarlo Zema tarafından hayata geçirildi. Çevre dostu yüzen bir konut olan tasarımın iskeleti geri dönüşümlü lamine ahşap ve geri dönüşümlü alüminyum gövdeden oluşuyor. (Tasarımın %98’i geri dönüşüme uygun materyalle yapılmış)

100 metrekare büyüklüğündeki yaşam alanının yüksekliği 4,çapı ise 12 metre. Oldukça geniş pencerelerle gün ışığını içeri alan tasarım, çatısındaki 4 kWp üretebilen amorf fotovoltaik güneş panelleriyle elektrik elde ediyor.

İçinde oturma odası, yemek alanı, yatak odası, mutfak ve banyo bulunan tasarım farklı konut ya da çalışma alanı arayanlara oldukça alternatif bir çözüm sunuyor. Özellikle restoran, dükkan ve sergi alanı olarak kullanılabilecek EcoFloLife çağdaş ve çevreci tasarımı bir araya getiriyor.

geri-donusume-uygun-cevreci-yuzen-ev-ecoflolife (1) geri-donusume-uygun-cevreci-yuzen-ev-ecoflolife (2) geri-donusume-uygun-cevreci-yuzen-ev-ecoflolife (3) geri-donusume-uygun-cevreci-yuzen-ev-ecoflolife (4) geri-donusume-uygun-cevreci-yuzen-ev-ecoflolife (5) geri-donusume-uygun-cevreci-yuzen-ev-ecoflolife (6) geri-donusume-uygun-cevreci-yuzen-ev-ecoflolife (7)

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı