MODD/report
google-25-milyon-dolara-app-uzantisini-satin-aldi-onceligi-mobile-tanidi

Google 25 Milyon Dolara “app” Uzantısını Satın Aldı, Önceliği Mobile Tanıdı

2 Mart 2015 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Aldığı kararlar doğrultusunda son birkaç ayda büyük kayıplar yaşasa da Google hala daha en çok tercih edilen internet tarayıcısı olma özelliğini koruyor. Online dünyada en çok sözü geçen firmalar arasında olan Google yeni bir düzenlemeye gidiyor ve hem yaptığı yatırımlarla hem de aldığı kararlarla mobile öncelik veriyor.

Özel uzantılı domainlerin hayatımıza tam anlamıyla girdiği 2013 yılından beri Google tek bir uzantı için özellikle uğraşıyordu “.app”. Akıllı cihaz teknolojisinin en belirgi uzantısı olabilecek bu domaine Google nihayet kavuştu ve 25 milyon dolarlık bir bedelle bu uzantıyı satın aldı.

Google’dan ikinci bir haber de resmi blog sayfasından yaptığı açıklamayla geldi. Mobil uyumlu web sitelerini aramalarda üst sıralarda çıkaracağını duyuran Google, 21 Nisan itibariyle bu yeniliğe başlayacağını bildirdi. Mobil uyumlu sitelerin daha üst sıralarda çıkacağı anlamına gelmesi dışında, alınan kararla bu tarihten itibaren mobil uygulama sayfaları da aramalardaki yerini alacak.

Alınan kararlarla görünen o ki, Google önümüzdeki dönemlerde mobil teknolojiye öncelik verecek ve yeni girişimlerde bulunacak.

google-25-milyon-dolara-app-uzantisini-satin-aldi-onceligi-mobile-tanidi

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı