MODD/report
google-play-newsstand-turkce-yayinlari-sunmaya-basliyor

Google Play Newsstand Türkçe Yayınları Sunmaya Başlıyor

26 Mart 2015 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Google, Türkiye’deki kullanıcıları için Google Play Gazetelik (Newsstand) uygulamasının Türkiye’deki gazeteleri de kapsayacağını ve artık Türkiye’deki kullanıcıların Türkiye gazeteleri için de bu uygulamadan faydalanabileceğini duyurdu.

Gazete ve dergilere tek uygulamayla ulaşabilmeyi sağlayan uygulama aslında dünya genelinde kullanılıyordu. Ancak Türkiye yayınlarını içinde barındırmayan Google Play Gazetelik, artık ülkemizdeki 60’a yakın gazete ve derginin de içerik yayınına başlanacağını açıkladı. İlgi alanına göre birçok kaynağı bir arada tarayabileceğiniz uygulama aynı zamanda ilgili blokları da kullanıcıya sunuyor. Ücretli ve ücretsiz yayınların bulunacağı ve çevrimdışı kullanım imkanının da olduğu uygulama ilgi alanınıza göre sıralamayı da sizin için yerine getiriyor.

Google tarafından yapılan açıklama sevindirici olsa da uygulamanın ne zaman Play Store içine gireceği şu an bilinmiyor. Ancak Google’ın bu güncelleme ile iOS’un  “Apple Newsstand” uygulamasına bir hamlede bulunduğunu söylemek mümkün.

google-play-newsstand-turkce-yayinlari-sunmaya-basliyor

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı