MODD/report
googledan-sonra-apple-da-surucusuz-arac-isine-giriyor

Google’dan Sonra Apple da Sürücüsüz Araç İşine Giriyor

16 Şubat 2015 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Google’un uzun süredir üzerinde çalıştığı sürücüsüz otomobil teknolojisine Apple’ın da adım attığı bir süredir biliniyordu. Sonunda o dedikoduların detayları ortaya çıktı ve Apple’ın çalışmalarını yürüttüğü haberleri sosyal medyaya düştü.

Wall Street Journal gazetesinin yaptığı habere göre elektrikli ve sürücüsüz araç üzerinde çalışan Apple şu an için en büyük rakibi Google kadar ilerlemiş olmasa da kâğıt üzerinde oldukça ciddi araştırmalar yapmış. 1 yıldan biraz uzun süredir konu üzerinde çalıştığı iddia edilen Google’un uzun süredir üzerinde çalıştığı sürücüsüz otomobil teknolojisine Apple’ın da adım attığı bir süredir biliniyordu. Sonunda o dedikoduların detayları ortaya çıktı ve Apple’ın çalışmalarını yürüttüğü haberleri sosyal medyaya düştü.

Wall Street Journal gazetesinin yaptığı habere göre elektrikli ve sürücüsüz araç üzerinde çalışan Apple şu an için en büyük rakibi Google kadar ilerlemiş olmasa da kâğıt üzerinde oldukça ciddi araştırmalar yapmış. 1 yıldan biraz uzun süredir konu üzerinde çalıştığı iddia edilen Apple’ın bu konuda uzman olan Tesla gibi markalarla da iletişim içinde olduğu söyleniyor. 2014 yılında CEO Tim Cook tarafından onaylanan tasarımın proje adı “Titan” ve ciddi yaratıcı beyin bu tasarım üzerinde çalışıyor. Mercedes-Benz, Ford, Tesla gibi firmaların eski tasarımcı ve mühendislerini de bünyesine kattığını bildiğimiz Apple’ın Titan projesinin nasıl bir tasarıma ve donanım özelliklerine sahip olacağını şimdilik bilmiyoruz, ancak ürettiği cihazların hem tasarımları hem de özelliklerini baz alarak oldukça iddialı olacağını söyleyebiliriz.

Hemen belirtelim ekteki görseller temsilidir. Gerçek tasarımın detayları hakkında ne yazık ki bilgi sahibi değiliz.

googledan-sonra-apple-da-surucusuz-arac-isine-giriyor (1)

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı