MODD/report
googlein-internet-saglayici-ucagi-dustu

Google’ın İnternet Sağayıcı Uçağı Düştü

1 Haziran 2015 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Geçtiğimiz yıl Facebook ve Google’ın interneti gökyüzünden servis etmek ve herkese internet sunmakla ilgili çalışmaları olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Ancak çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Google’ın projesinden bir kaza haberi geldi.

Google’ın yeterli alt yapısı olmayan ülkelere hizmet sunmak ve internet sağlamak için havalandırdığı araçlarından birisinin New Mexico’da düştüğü haberi geldi. İnterneti yaygınlaştırmak adına yapılan projenin araçları Titan Aerospace tarafından geliştirildi. En büyük insansız uçan araçlardan olan bu canavarlar kendi enerjilerini güneşten alıyorlar ve başka yakıta ihtiyaç duymadan uzun uçuşlar yapabiliyorlar.

Düşme nedeni tam olarak belirlenemeyen aracın bu kazayı yaşaması ve 50 metreye yakın bir genişliğe sahip olması insanlarda, daha sonra olabilecek bir kazada bir yerleşim biriminin üzerine düşebilmesi endişesini doğurdu.

googlein-internet-saglayici-ucagi-dustu (1) googlein-internet-saglayici-ucagi-dustu (2) googlein-internet-saglayici-ucagi-dustu (3) googlein-internet-saglayici-ucagi-dustu

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı