MODD/report
gozunuz-yolda-olsun-mesajda-degil

Gözünüz Yolda Olsun, Mesajda Değil!

15 Temmuz 2015 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Volkswagen duyarlı çalışmalarına devam ediyor ve bu kez de trafik kazalarına neden olan araç başında cep telefonu kullanma alışkanlığı için insanları uyarıyor. “The text gets there. You don’t. Eyes on the road, not on your phone.” Sloganıyla mesajların kaçmadığını, gözümüzü yoldan ayırmamamız gerektiğini vurgulayan marka, bunun için de yaratıcı görsel kullanıyor.

Aracın hızına, yol durumuna ve tabi ki şoförün yeteneğine bağlı olarak değişse de ortalama olarak araç kullanırken telefonla konuşan bir kişinin tepki süresini geciktirip kaza yapma oranını 4 kat arttırırken, bu oran telefonla mesaj yazmada 23 katı bulabiliyor. İşte bunu bilen ve bu konuda bilinç yaratmak isteyen Volkswagen Bolivya, DDB La Paz ile 3 farklı afiş tasarlamış.

Özellikle bayram arifesinde oldukça anlamlı bir uyarı olarak bizler de Volkswagen’e katılıyor ve gözünüzü yoldan ayırmamanızı hatırlatıyoruz.

 

gozunuz-yolda-olsun-mesajda-degil (1) gozunuz-yolda-olsun-mesajda-degil (2) gozunuz-yolda-olsun-mesajda-degil (3) gozunuz-yolda-olsun-mesajda-degil

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı