MODD/report
Haftanın Reklam Ajansı "Saatchi & Saatchi"

Haftanın Reklam Ajansı “Saatchi & Saatchi”

1 Nisan 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Dünyanın birçok ülkesinde çalışan ve en önemli reklam kampanyalarına imza atan Saatchi & Saatchi, asıl merkezi New York’ta bulunan 70 ülkede 130 ofisi ve 6000′den fazla çalışanı ile global bir şirket özelliği taşımaktadır.

Yaratıcı iletişim şirketi olan  Saatchi & Saatchi 1970 yılında Londra’da bir start-up reklam ajansı olarak kuruldu ve büyüdü.  Saatchi & Saatchi, 2000 yılından itibaren Publicis Groupe’un bir parçası olarak dünyanın üçüncü büyük iletişim grubu arasına girmiştir.

Dünya genelinde reklam veren önemli markaların çoğu ile çalışan Saatchi & Saatchi, tüm fikirler ve disiplinlerle aklın ötesinde sadakati oluşturmak için çalışmaktadır. Marka kendi çalışma şekli için “Fikirlerin Gücüne Tutkuyla İnanmayı” ve “Dünyayı İyi Şekilde Değiştirmeyi” benimsemiştir. Sarsılmaz bir ruh ile çalışan ekip, her çalışması için “hiçbir şey için imkansız olmadığını göstermek” motivasyonuyla işe başlıyor.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Kevin Roberts, CEO / Yaratıcı Yönetmen,Brezilya Fabio Fernandes,  Yaratıcı Yönetmeni Pablo Del Campo, Dijital ve Sosyal Direktörü Tom Eslinger¸ Yaratıcı Grup Başkanı, ABD Chris Graves gibi ünlü ve yetenekli birkaç isim daha Saatchi & Saatchi’nin bugünkü çekirdek kadrosunu oluşturuyor.

Daha çok dünyadaki sosyal sorumluluk video projelerinde de aktif rol oynayan Saatchi & Saatchi; Duracell, Lexus, Toyota, Andes Beer, Nike  gibi dünya markalarıyla da çalışmaktadır.

İşte Saatchi & Saatchi’nin dünya geneline yayılmış şubelerinden birkaç fotoğraf.

Haftanın Reklam Ajansı "Saatchi & Saatchi" Haftanın Reklam Ajansı "Saatchi & Saatchi"Haftanın Reklam Ajansı "Saatchi & Saatchi" Haftanın Reklam Ajansı "Saatchi & Saatchi" Haftanın Reklam Ajansı "Saatchi & Saatchi" Haftanın Reklam Ajansı "Saatchi & Saatchi"

 

İlişkili Haberler

One Response to Haftanın Reklam Ajansı “Saatchi & Saatchi”

  1. […] en önemli ve büyük reklam ajanslarından olan Saatchi & Saatchi, Türkiye’deki ortaklarından olan Güzel Sanatlar Grubu ile yollarını ayırıyor. 29 yıldır […]

« »

Yukarı