MODD/report
Haftanın Uygulaması : Oyun Oynarken İşitme Testi Yapan "Sonar Invasion"

Haftanın Uygulaması : Oyun Oynarken İşitme Testi Yapan “Sonar Invasion”

15 Nisan 2014 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Birçok kişi işitme kaybı yaşamaktadır, ancak bu genellikle ileri yaşlardaki kişilerde olduğundan, bu sorunun farkında olanlar da genellikle onlar olmaktadır. Ancak sanılanın aksine genç popülasyonun %10’unda işitme kaybı bulunmaktadır ancak kimse bunun farkında değildir. Çünkü yaşla ilerleyen bu sıkıntı gençlikte kendini çok daha az hissettirmektedir.

Bunu bilen ve insanları bilinçlendirmek için reklam ajansı BBR Saatchi & Saatchi ile çalışan İsrail’in işitme sorunlarıyla ilgilenen organizasyonu BekolThe Organization of Hard of Hearing and Deaf People in Israel” çok yaratıcı ve farklı bir çalışma yaptı.

Bekol ile birlikte Akıllı telefonlar için bir oyun uygulaması tasarlayan yaratıcı fikirler, gizli bir testi de kullanıcıların hayatına soktu. Denizaltıların olduğu ve sonar sistemiyle ilgili olan bir oyun üreten firma, aslında gizli bir duyma testini de oyun kullanıcılarına uyguladı. Farklı frekanslarla gelen torpidolar sizin duyma eşiğinizi ölçüyor ve durumunuzu ortaya koyuyor.

Oyunun sonunda ise işitme sorunu yaşadığınız ortaya çıkarsa Bekol yardım hattına yönlendiriliyorsunuz. Oyun şimdiden en çok indirilenler arasına girdi bile. Gerçekten yaratıcı bir çalışma ve üstelik faydalı. Ne kadar şanslıyız ki bizi bizden çok düşünen bazı markalar ne şekilde olursa olsun bize ulaşmayı başarabiliyorlar.

Oyunun adını merak edenler, oyunun ismi “Sonar Invasion ve linki tıklayarak siz de kendinizi deneyebilirsiniz.

Haftanın Uygulaması : Oyun Oynarken İşitme Testi Yapan "Sonar Invasion"

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı