MODD/report
hapishane-restoran

Hapishane Konseptli Restoran “Wamhouse”

23 Aralık 2013 • REPORT, YAŞAM VE STİL

Hapishane Konseptli RestoranBirçok farklı tasarımda restorana gitmişizdir, konsept olanlardan, klasik olanlara her birinde farklı bir anı yakalamışızdır. Kimisinde lezzet ön planda olurken, kimisinde ise mekan, insanı davet eder. Polonyalı tasarımcı Karina Wiciak tarafından tasarlanan ve Wamhouse destekli proje işte bu anlamda bambaşka bir bakış açısı kazandırıyor bizlere.

Karina WiciakLehçe “bekleme odası” anlamına gelen Poczekalnia’dan esinlenerek bir konsept oluşturmuş. Hapishanelerin sadece içinin değil dışının da bir tür metafor oluşturduğunu söyleyen Wiciak, tasarımını yaparken halılar ve perdelerin turuncu olmasından, siyah parmaklıkların oluşturduğu havaya kadar her yerde hapishane konseptini yakalıyor.

Duvar yazılarının olmasının yarattığı gerçekçiliğe, kelepçe şeklindeki lambalar yaratıcı bir hava katıyor. Proje gerçekten yaratıcı ve böyle bir ortamda, insanın dışarı çıkma isteğinin olması kaçınılmaz gibi görünüyor. Diğer tasarımları görmek için linki tıklamanızı ve Wamhouse‘un yaratıcı diğer fikirlere göz atmanızı öneririz.

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı