MODD/report
hindistan-vatandaslari-hukumetle-iletisimini-twitterdan-yapacaklar

Hindistan Vatandaşları Hükümetle İletişimini “Twitter’dan” Yapacak

26 Mart 2015 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Sosyal Medya’nın en çok tercih edilen ve milyonlarca kullanıcısı olan Twitter, yeni geliştirdiği çalışmasıyla sıradan bir sosyal paylaşım sitesi olmaktan çıkmaya hazırlanıyor.

New Delhi’nin haberine göre Hindistan’da geliştirilen Twitter Samvad isimli yeni bir programla Hindistan vatandaşları tüm devlet daireleri ve resmi yazışmalardaki her türlü politik gelişmeyi sosyal medya platformu Twitter üzerinden öğrenebilecekler. Digital India ile ortaklaşa ilerletile proje, her bir Hindistan vatandaşının eş zamanlı olarak siyasi içerikleri ve gelişmeleri öğrenmesini sağlayarak, dünyanın en büyük demokrasisini inşa etmeye çalışacak.

Projeye dahil olan kişiler yeni sistem için kayıt yaptırıyorlar ve her türlü gelişmeden tweet ve SMS ile haberdar oluyorlar ki SMS olarak bildirimlerin gelmesi kişilerin sürekli online olmaları gerekliliğini de ortadan kaldırıyor. Yeni Delhi’nin pilot bölge olarak seçildiği projeyi fişlenme olarak görenler olsa da Hindistan başbakanının da katıldığı bu yeni uygulamayla Twitter’ın, hükümetler için bambaşka bir önem kazandığı kesin.

hindistan-vatandaslari-hukumetle-iletisimini-twitterdan-yapacaklar

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı