MODD/report
honda-3-modelin-uretimine-son-verdi

Honda 3 Modelin Üretimine Son Verdi

6 Ağustos 2014 • MARKA VE PAZARLAMA, REPORT

Dünyaca ünlü araç ve motor üreticisi  Honda, hibrit araçlardan sonra 3 modelinin daha sonunu getirdi ve üretimini durdurduğunu açıkladı. Şubat ayından beri dedikodusu yapılan Fit EV, Insight ve FCX Clarity modellerinin geleceği konusu sonunda sonuca bağlandı ve Honda bu 3 modeli tarihe gömme kararı aldı.

 Insight modeli için en büyük rakibi Toyota Prius’un bir hayli gerisinde kalması onun sonunu getirirken, Honda Fit EV modeli de benzer sebepten önümüzdeki yıllarda bizimle olmayacak. Bir “uyum arabası” olmasını istediği Fit EV’den beklediği satışları alamayan Honda, yalnızca Kaliforniya’nın sıfır emisyon düzenlemelerine uygun bir otomobil oluşturmak için üretilen bir elektrikli araçtan ne bekliyordu bunu da sormak gerekir tabi ki.

Bir diğer sonu gelen model de FCX Clarity. Ancak bu konuda hala Honda yetkilileri kesin karar vermek istemiyor gibiler. 2015 yılı showroom’unda göremeyeceğimiz FCX Clarity, bir ihtimal sonraki yıllarda tekrar karşımıza çıkabilir gibi gözüküyor.

Bu radikal kararla bakalım Honda ne gibi sonuçlar alacak ve piyasadan çekilişi rakiplerine ne oranda yarayacak göreceğiz.

 

Fit EV

honda-3-modelin-uretimine-son-verdi (1)

 

FCX Clarity

honda-3-modelin-uretimine-son-verdi (2)

 

Insight

honda-3-modelin-uretimine-son-verdi (3)

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı