MODD/report
internet-ve-sosyal-agin-dunya-atlasi

İnternet ve Sosyal Ağın Dünya Atlası

10 Şubat 2014 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Slovakyalı tasarımcı Martin Vargic, harita üzerinde ülkeler yerine Google, Microsoft, HP, Apple gibi dev şirketleri ve online dünyanın önde gelen isimlerini yerleştirdiği bir harita oluşturmuş. Haritada büyük firmalar çok daha büyük yerlere sahipken, bazı isimler bölgesel olarak gözüküyor.

Harita gerçek coğrafyaya bağlı değil ama görsel olarak her türlü detayı barındırıyor. Vargic haritasını şöyle tanımlıyor. ” Benim haritam iki ayrı bölüme ayrılıyor. Doğu kıta ve Batı kıta. Doğu kıtası, Eski Dünya, yazılım şirketleri, oyun şirketleri ve daha gerçek yaşam odaklı web sitelerinin bulunduğu yer. Batı kısmı, Yeni Dünya ise, sosyal ağlar vitrinini, arama sitelerini, video siteleri, blogları, forumları, web siteleri ve sanatı barındırıyor.”

 İnternet ve Sosyal Ağın Dünya Atlası İnternet ve Sosyal Ağın Dünya Atlası İnternet ve Sosyal Ağın Dünya Atlası İnternet ve Sosyal Ağın Dünya Atlası İnternet ve Sosyal Ağın Dünya Atlası İnternet ve Sosyal Ağın Dünya Atlası İnternet ve Sosyal Ağın Dünya Atlası İnternet ve Sosyal Ağın Dünya Atlası

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı