MODD/report
ios-9-bize-neler-getiriyor

iOS 9 Bize Neler Getiriyor?

21 Eylül 2015 • ONLINE DÜNYA, REPORT

Apple’ın merakla beklenen yeni sürümü iOS 9 geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. WWDC 2015 konferansında tanıtılan iOS 9’un yeniliklerine kısaca bir göz atmak isterseniz, detaylar haberimizde.

iCloud Drive uygulaması iOS 9 ile oldukça kullanılabilirlik ve hız kazanmış. Tek bir yerden tüm iCloud hesabına erişim ve yönetme imkanı sağlayan iOS 9, kolay arama özelliği ile dikkat çekiyor.

iOS 9’un yeni uygulamalarından birisi de haritayla gelmiş. Kullanıcılara rehberlik de yapabilen yeni harita uygulaması ile toplum taşım seçeneklerinden yol güzergahlarına her şey tek bir uygulama içinde kullanıcıya sunuluyor.

 Değişen ve gelişen bir diğer uygulama da NOT uygulamasında. iCloud’a bağlantılı çalışan ve çok daha kullanışlı hale getirilen notlar ile artık metinler dışında fotoğraf, web bağlantısı, harita ve başka uygulama verileri de kaydedilebiliyor.

iOS 9 ile mail uygulaması da yenilenmiş. Gönderilen mailleri kişiselleştirmek ve detaylandırmak adına yorum, çizim, belge ve fotoğraf ekleme imkanı sağlayan MailDrop uygulaması arama ve işlem hızını oldukça geliştirmiş.

iOS’un en favori uygulamalarından olan Siri de iOS 9 ile bazı yeniliklere kavuşmuş. Daha hızlı sonuç sunma ve alternatif cevaplarla çok daha kişisel bir hale gelen Siri, iOS’un en favori uygulamalarından biri olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Pil konusunda da yenilikle karşımıza çıkan iOS 9, sistemsel düzenleme ile kullanıcıya +1 saat daha kazandırıyor.

Ekran bölme uygulaması da iOS 9 ile gelen bir başka yenilik. Ancak ekran bölmenin sadece iPad cihazlara geldiğini belirtelim. Resim içinde resim, Slide Over, Split View ile birden fazla işlemi tek ekranda yapabilmeyi sağlayan bu özellik, birden çok uygulamayı aynı anda kontrolü de sağlıyor.

ios-9-bize-neler-getiriyor

 

 

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı