MODD/report
Castrol, Hızlı Ve Öfkeli Tadında Reklam Çekerse...

Kanları Deli Akan Ağır Abiler

1 Aralık 2014 • FİKİR VE YARATICILIK, REPORT

Hepimizin sadece inşaatlarda, maden ocaklarında çalışmak için üretildiğini sandığımız iş makineleri ve tırlar hayatımızı kolaylaştıran araçlar. Fakat sıraladığımız bu videolarda iş makineleri ve tırlar ile neler yapılabileceğini kullanım alanının şantiyeler dışına nasıl çıkabildiğini göreceksiniz.

******

Bu videoda dünyanın en büyük ve en ağır kamyonu olarak bilinen bu araç otoyollarda pek rastlayabileceğimiz türden değil genelde maden ocaklarında çalışırlar. Fakat sınırlarını biraz zorlayan bu çılgın ekip piste birbirinden değerli klasik araçları yerleştirerek bu devasa büyük makine ile drift yapmayı denemişler.

******

Caterpillar iş makineleri markaları arasında en ünlülerinden diyebiliriz haliyle hazırladıkları kampanyalar ve reklamlarda o derece yaratıcı olmak zorunda. Bu zorunluluğu gayet iyi bir şekilde yerine getiren marka kocaman araçların ne kadar ince işler yapabildiğine dikkat çekmek için iş makineleri ile jenga oynamaya karar vermişler.

******

Bir önceki videoda jenga oynaya Caterpillar ekibi aynı kampanya kapsamında bu kez bizlerin içinde yürürken bir şeyleri devirmemek için korktuğumuz porselen mağazasında çalışıyor ve bu da yetmiyormuş gibi bardaklardan kule yapmaya çalışıyor.

******

Bu ekip ise GMC bir kamyonetin kasasının tamamını buzdan yapıyorlar ve buz gibi havada bu araba ile yola koyuluyorlar. Sanatla çılgınlığın bir buluşu varsayabileceğimiz bu iş bir kamyonet için oldukça başarılı.

******

Hepimizin tanıdığı bir marka olan Castrol sponsorluk yaptığı etkinlikler ve hazırladığı reklam filmleri ile adından sıkça söz ettiriyor. Bu reklam filminde ise motor yağının bir mekanizmayı nasıl kusursuz hale getirebileceğini Hızlı ve Öfkeli tadında çektiği bu reklamla anlatıyor. Bir kamyon ve bir araba yarışırsa? İşte Castrol..

******

Yine bir iş makinesi markası JCB, Guinness Rekorlar Kitabına adını yazdıran bir denemede bulunmuş. Ufak dokunuşlarla değiştirilen JCB gt ile 116 km hız yaparak bir iş makinesi ile yapılabilecek en yüksek hızı yapmışlar.

******

Son videomuzda ise efsane pist Gymkhana’da bu kez Ken Block’un minik Fiesta’sı yok devasa bir tır var ve yaşattığı aksiyon ile mükemmel driftleri oldukça başarılı.

Castrol, Hızlı Ve Öfkeli Tadında Reklam Çekerse...

İlişkili Haberler

Yoruma kapalı

« »

Yukarı